Kia predstavila špeciálny Stinger GTS, ktorý je určený pre milovníkov pálenia gúm.

Kia predstavila špeciálny Stinger GTS, ktorý je určený pre milovníkov pálenia gúm.

19. apríla 2019 0 Od spiatocka.sk

V posledných rokoch výrobcovia automobilov čoraz viac zavádzajú do svojich modelov špeciálne režimy pre driftovanie, ktoré vodičom uľahčujú jazdu bokom. Taký režim má aj napríklad Focus RS alebo Mercedes-AMG E63. Dokonca aj elektrická Tesla 3 má režim Track, v ktorom dokážeš páliť gumu. Teraz dostane taký režim aj Kia Stinger GTS.

Kia Stinger GTS

Kia Stinger GTS bola predstavená na autosalóne v New Yorku. Pod kapotou má preplňovaný 3,3 litrový šesťvalec T-GDi s výkonom 370 koní. Poháňaná môže byť buď zadná alebo všetky nápravy. Práve vo verzii s pohonom oboch náprav bude aj režim Drift Mod, v ktorom je výkon prenášaný len na zadnú nápravu. Okrem toho je na zadnej náprave elektronický samosvorný diferenciál. Dokonca inžinieri nastavili prevodovku tak aby v tomto režime nepreradila a taktiež aj stabilizačný systém je nastavený na driftovanie.

Kia Stinger GTS

Špeciálna verzia Stinger GTS sa odlišuje od bežného Stinger GT oranžovým náterom, uhlíkovými dekoráciami na kapote, nárazníkoch a spätných zrkadlách. V interiéri nájdeme Alcantaru, panoramatické strešné okno a ozvučenie Harman Kordon.

Kia Stinger GTS bude v ponuke len na americkom trhu a vyrobených bude len 800 kusov.