Interiér novej Škody Octavie odhalil únik.

Interiér novej Škody Octavie odhalil únik.

12. augusta 2019 0 Od spiatocka.sk

Škoda Octavia je v našich končinách veľmi obľúbená, no v Európe patri medzi desať najpredávanejších vozidiel. Práve preto by malo byť predstavenie Octavie štvrtej generácie veľmi dôležité nielen pre automobilku, ale aj pre motoristickú verejnosť. Nedávno boli na internete zverejnené špionážne fotky exteriéru a interiéru, no teraz unikli ďalšie fotky interiéru.

Nové fotky krásne odhaľujú kúsok palubnej dosky a volant. Všimni si, že nový dvojramenný volant sa veľmi podobá na volant, ktorý mal koncept Vision X predstavený v roku 2018. Za volantom je digitálny prístrojový štít a o niečo nižšie sa nachádza tlačidlo bezkľúčového štartovania. Vpravo od volantu sa nachádza vysunutý dotykový displej s multimediálnym systémom, ktorý je veľmi podobný displeju v Scale, avšak displej na fotkách o niečo menší než ten čo bol vyfotený nedávno. Pravdepodobne sa jedná o nižšiu výbavu. Pod displejom je dekoračná lišta a nižšie sa nachádzajú tlačidlá, cez ktoré sa dajú ovládať napríklad výstražné smerovky, zamykanie vozidla, vyhrievanie skla, vypnutie ESP atď. Pod tlačidlami sa nachádzajú výduchy vzduchu. Na fotke nižšie si môžeš všimnúť aj 6-stupňovú manuálnu prevodovku.

Škoda Octavia 2020

Čo sa týka exteriéru, tak Octavia štvrtej generácie dostane úplne prepracovaný dizajn. Predná maska sa bude podobať na Scalu alebo faceliftovaný Superb. V zadnej časti nebude chýbať nápis Škoda namiesto znaku a samozrejmosťou sú aj LED svetlá vrátane dynamických smeroviek.

Pod kapotou novinky nájdeme rôzne zážihové a vznetové agregáty. Základ bude pravdobodne tvoriť 1,0 TSI s výkonom 85 kW. Ďalej nájdeme pod kapotou 1,5 TSI; 1,6 TDI; 2,0 TSI a 2,0 TDI.

Predstavenie novinky prebehne ešte tento rok. Škoda možno novú Octaviu predstaví na autosalóne vo Frankfurte, poprípade v Paríži. Uvidíme a necháme sa prekvapiť.

Zdroj: auto.cz