Pod bratislavským Prístavným mostom dnes otvoria dva nové úseky.

Pod bratislavským Prístavným mostom dnes otvoria dva nové úseky.

11. augusta 2019 0 Od spiatocka.sk

Kvôli výstavbe nultého obchvatu a novej rýchlostnej cesty bola križovatka pod bratislavským Prístavným mostom v polke februára kompletne uzavretá. Prejazdný bol len úsek v smere z Petržalky na Bajkalskú ulicu, z Bajkalskej do Petržalky a na prístavnú. Taktiež sa dalo prejsť po ceste z Bajkalskej do Slovnaftu a naspäť. Lenže od dnes otvoria ďalšie úseky.

Prvý otvorený úsek je zjazd z D1 v smere od Trnavy smerom na Slovnaft. Ďalší otvorený úsek je zjazd z Petržalky smerom na Slovnaft. Otvorenie týchto dvoch úsekov určite odľahčí križovatku Bajkalská-Prievozská. Doteraz sa vozidlá, ktoré chceli ísť z prístavného mostu do Slovnaftu museli isť otočiť na túto križovatku.

Tieto dva úseky sú súčasťou prvej etapy. Druhá etapa zahŕňa zjazd z D1 od Trnavy na Prístavnú ulicu, výjadz z Prístavnej na D1 smer Trnavaa taktiež výjazd z Bajkalskej ulice na D1 smer Trnava.

Celá križovatka bude mimoúrovňová. Pripomeňme si, že kruhový objazd pod Pristavným mostom bol častý nehodový úsek. Pravidelne sa tam stávali ťažké dopravné nehody. Mimoúrovňová križovatka bude určite bezpečnejšia a samozrejme zrýchli premávku.