Interiér nového Mercedesu triedy S bol odhalený únikom. Taký veľký displej nemá asi žiadne auto.

Interiér nového Mercedesu triedy S bol odhalený únikom. Taký veľký displej nemá asi žiadne auto.

1. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Premiéra novej vlajkovej lode nemeckej automobilky sa blíži. Ako to býva zvykom, tak pred odhalením sú vždy odhalené úniky fotiek a informácií. V dnešnom článku sa pozrieme na interiér novej triedy S. Ponúkne naozaj revolučný interiér a nastaví tak štandard na ďalšie desaťročie. 

Mercedes S Class 2019

Interiér nového „eska“ je v skutku revolučný. Za volantom je veľký displej, ktorý nahradí dnešný virtual kokpit zapustený do palubnej dosky, no najviac asi zaujme veľký dotykový displej, ktorý je medzi tunelom a palubnou doskou. Cez neho sa bude ovládať multimediálny systém, klimatizácia, navigácia sedadlá atď. Proste všetko na jednom meste. Všimnúť si na displeji tiež môžeš, že je rozdelený do viacej častí. Na spodnej časti sa zobrazuje navigácia a na vrchnej časti menu. Na pravej strane je zasa vidieť úzku lištu s ovládaním klimatizácie. Pod displejom sa nachádza pár dotykových tlačidiel a nižšie je roletka úložného priestoru. Palubná doska je tiež zaujímavo tvarovaná s dreveným obkladom.

Po technickej stránke bude nová trieda S založená na platforme MRA. Očakávať môžeme benzínové aj dieslové  mild-hybridné verzie so 48-voltovým okruhom. V ponuke budú aj plug-in hybridné vezrie, ale aj elektrická verzia, ktorá bude postavená na platforme MEA2. Vďaka tejto platforme bude podlaha rovná. Špekuluje sa, že neskôr by mal byť v ponuke aj čisto elektrický Mercedes-AMG EQ S s výkonom až 600 koní.

Novinka by mala byť predstavená v septembri tohto roku a verejný debut prebehne asi na autosalóne v Paríži.

Mercedes S 2019 Interior

Zdroj: CarsCoops, drom.ru, spiatocka.sk