Nemecký dizajnér ukázal ako by mohol dnes vyzerať ikonický Mercedes W115.

Nemecký dizajnér ukázal ako by mohol dnes vyzerať ikonický Mercedes W115.

1. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Mercedes-Benz W115 bol prvýkrát svetu predstavený v roku 1968 a vyrábal sa do roku 1976. V vďaka neuveriteľnej spoľahlivosti, sofistikovanému dizajnu sa stal tento sedan prvým masívne predávaným vozidlom automobilky. Niet sa čomu čudovať. V tej dobe Mercedes vyrábal skoro nezničiteľné autá, ktoré jazdia ešte do dnes. Lenže ako by vyzeral taký sedan W115 v dnešnej dobe? Na to sa pozrel nezávislý dizajnér David Obendorfer. 

Mercedes Icon E

David Obendorfer použil pri navrhovaní klasické rysy ikonického modelu. Na prednú masku umiestnil úzke vertikálne svetlomety a širokú mriežku chladiča. Na zadnej časti je jednoduché veko batožinového priestoru a klasické vodorovné svetlá s mriežkovaním. V interiéri sú dva veľké displeje, ktoré nájdeme aj v súčasnej triede E. Okrem toho vedľa displeju je uhladená palubná doska. Na stredovom tunely je pár tlačidiel, volič prevodovky a lakťová opierka. Najviac asi zaujme volant. Ten je dvojramenný s kovovým prstencom. Vyzerá veľmi dobre a škoda, že dnes nie je v ponuke taký volant.

Tento model nazvaný Icon E je zatiaľ len v grafickej podobe, ale podľa Davida ak by sa našiel investor, tak mohol by sa Icon E predávať. Vyrobiť by sa dal na podvozku súčasnej generácie. Dúfam, že sa niekto nájde. Auto vyzerá veľmi pekne aristokraticky.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zdroj: David Obendorfer