Hyundai testuje na Nurburgringu zaujímavý Veloster N TCR, ktorý má ŠPZ.

Hyundai testuje na Nurburgringu zaujímavý Veloster N TCR, ktorý má ŠPZ.

19. augusta 2019 0 Od spiatocka.sk

Hyundai Veloster N alebo Veloster N TCR nie sú žiadne novinky. V ponuke sú už nejakú dobu, no na Nurburgringu bol nafotený celkom zaujímavý Hyundai. Na prvý pohľad vozidlo vyzerá ako Veloster N TCR, ale má poznávacie značky a pravdepodobne aj motor uložený uprostred.

V máji tohto roku bol na okruhu Nurburgring nafotený zaujímavý Veloster N. Na prvý pohľad síce nebolo na ňom nič zvláštne, no po pozretí videa bolo jasné, že sa jedná o Veloster N s automatickou prevodovkou. Hyundai teda testuje N aj s automatickou prevodovkou. Lenže teraz bol spozorovaný na slávnom okruhu ďalší zaujímavý Veloster. Na prvý pohľad vyzerá ako Veloster N TCR, ale má poznávacie značky a pozoruhodné nasávacie otvory vzadu. S veľkou pravdepodobnosťou má tento Hyundai motor uložený uprostred. Jednať by sa mohlo o 2,0 litrový štvorvalec s výkonom 300 koní, ktorý je preplňovaný elektrickým kompresorom. Na prednej kapote je veko palivovej nádrže, ktorá by mala byť umiestnená pod prednou kapotou. Také riešenie by zlepšilo rozloženie hmotnosti. Taktiež si všimni na zadnej strane obrovské krídlo a mohutný difúzor.

Ťažko povedať čo Hyundai chystá. Vyzerá to tak, že tento Veloster bude určený na preteky, ale bude môcť jazdiť aj po verejných cestách keďže má poznávacie značky. Necháme sa prekvapiť časom. Pripomeňme si, že Hyundai Motorsport budúci mesiac na autosalóne vo Frankfurte predstaví elektrické pretekárske vozidlo. Taktiež bude predstavený aj nový Hyundai i10. Možno nás Hyundai Motorsport nečakane prekvapí aj s nejakým ďalším novým modelom. Napríklad s i30 N s automatickou prevodovkou.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Pozri si aj test Hyundai i30N, i30 Fastback N-Line a Tucson N-Line.

Zdroj: motor1.com, Hyundai N Club Switzerland