Súčasné Audi TTS vs Audi R8 V8 z roku 2008. Kto vyhraje na šprinte?

Súčasné Audi TTS vs Audi R8 V8 z roku 2008. Kto vyhraje na šprinte?

18. augusta 2019 0 Od spiatocka.sk

Čím sú vozidlá mladšie, tak samozrejme sú aj modernejšie. Však nebudú automobilky vyrábať niečo staršie a horšie. Aj keď niekedy staršie autá sú lepšie, no tomu sa dnes nebudeme venovať. Pozrieme sa skôr na celkom zaujímavý šprint, v ktorom sa proti sebe postavia vodíka Audi s 11 ročným rozdielom.

Britský magazín Carwow si pre nás zasa pripravil zaujímavý šprint. Zobrali Audi R8 V8 s manuálnou prevodovkou a postavili ho proti súčasnému Audi TTS. Ktoré vozidlo môže vyhrať? Na túto otázku sa dá len veľmi ťažko odpovedať, ale prv sa pozrieme na techniku vozidiel.

Audi R8 V8 z roku 2008 poháňa atmosférický 4,2 litrový osemvalec s výkonom 420 koní a krútiacim momentom 430 Nm. Výkon sa prenáša na všetky kolesá pomocou systému Quattro cez 6-stupňovú manuálnu prevodovku.

Audi TTS poháňa preplňovaný 2,0 litrový štvorvalec s výkonom 306 koní a krútiacim momentom 400 Nm. Výkon sa prenáša taktiež na všetky kolesá pomocou systému Quattro, no v tomto prípade tu máme 7-stupňovú dvojspojkovú automatickú prevodovku. Taktiež TTS má aj systém Launch Control.

Audi

Kto teda vyhraje na šprinte? Ťažko povedať. R8 má väčší výkon, väčší motor, ale na druhej strane má väčšiu váhu a staršiu techniku. TTS má menší motor, nižší výkon, ale je ľahšie a modernejšie. Video som ešte nevidel, takže tipujem TTS. Ktoré vozidlo vyhraje podľa teba?

Mimochodom obe vozidlá majú momentálne približne rovnakú cenu. Ktoré by si si kúpil?