Hyundai odhalil informácie o modernizovanom i30. Máme sa na čo tešiť.

Hyundai odhalil informácie o modernizovanom i30. Máme sa na čo tešiť.

12. februára 2020 0 Od spiatocka.sk

Nie je žiadne tajomstvo, že Hyundai plánuje na autosalóne v Ženeve predstaviť facelift obľúbeného modelu i30. To už sme písali v článku o i30 dávnejšie. Avšak Hyundai dnes odhalil prvú fotografiu a zverejnil aj pár informácií.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Modernizovaný Hyundai i30 dostane novú prednú masku vrátane nových LED svetiel do tvaru V. Predný nárazník dostal väčšie otvory na nasávanie vzduchu a agresívnejšie krivky. Niet sa čomu čudovať. Jedná sa o verziu N-Line, ktorá dodáva vozidlu športovejší dizajn. Bežná verziu bude menej agresívnejšia. Zmenami prejde aj zadná časť. Tam nájdeme nové svetlá a nový nárazník. V ponuke budú aj nové 16, 17 a 18-palcové zliatinové disky.

Interiér prejde taktiež zmenami. V ponuke bude digitálny prístrojový štít a nový 10,25-palcový dotykový displej. Oficiálne interiér nebol odhalený, ale môžeme sa aspoň pozrieť na špionážne fotky.

Tešiť sa môžeme aj na Hyundai i30 kombi N-Line. Podľa môjho názoru práve kombi N-Line automobilke chýbal, ale poďme ešte pod kapotu.

Hyundai i30 2020

Kórejská automobilka ešte nezverejnila oficiálne informácie o motoroch, ale podľa odhadov sa bude pod kapotou elektrifikovať. V ponuke môžu byť mild-hybridné verzie, ale aj plug-in hybrid. Ten by mohol poháňať 1,6 litrový benzín GDi a elektromotor. Kapacita batérie by mohla byť 8,9 kWh a dojadz čisto na elektriku by mohol byť 60 kilometrov.

Motor ostrej verzie N by mal ostať bez zmien. Teda pod kapotou aj naďalej ostane 2,0 T-GDi s výkonom 250 koní alebo v prípade verzie Performance až 275 koní. Otáznym však ostáva automatická prevodovka. Hyundai už dlhšie testuje automatickú prevodovku vo Veloster N. Podľa všetkého by mal pribudnúť do ponuky automat, avšak to sa dozvieme až koncom roka.

Hyundai okrem i30 predstaví na autosalóne v Ženeve aj novú generáciu i20. Okrem toho tento rok uvidíme aj nový Tucson a Santa Fe.

Zdroj: carwow.de, Hyundai