Čínska žena posiela Land Rover na diaľkové ovládanie do obchodu. Dôvod je koronavírus.

Čínska žena posiela Land Rover na diaľkové ovládanie do obchodu. Dôvod je koronavírus.

11. februára 2020 0 Od spiatocka.sk

O tom, že je v Číne rozšírený korona vírus asi nemusím veľa písať. V médiách o tom píšu dosť a mi sme motoristický portál. Avšak v tomto článku sa pozrieme na motoristickú zaujímavosť spojenú s koronavírusom.

Land Rover

Pohyb medzi ľuďmi je kvôli vírusu veľmi riskantný, no človek potrebuje nakupovať potraviny. Kvôli tomu čínska žena Chen Tao našla veľmi zaujímavý spôsob ako si kúpiť potraviny bez toho aby musela opustiť domov. Kúpila si Land Rover na diaľkové ovládanie a k nemu pripojila prívesný vozík. Land Rover je vybavený dvoma kamerami, mikrofónom a reproduktorom. Vďaka tomu môže komunikovať s obchodníkmi a vidí kam ide. Prenos funguje pomocou mobilných dát cez operátora, takže pokiaľ je pripojenie na internet, tak Chen môže ovládať svoj Land Rover. Platby nakoniec zaplatí elektronicky. Po príchode Land Roveru domov ho dôkladne dezinfikuje.

Chen už nevyšla z domu viac ako 20 dní. Tento spôsob je celkom zaujímavý ako spraviť nákup. Každopádne dúfame, že koronavírus sa čoskoro vyrieši, pretože tento vírus má vplyv aj na výrobu vozidiel.