Hyundai i30 prejde po facelifte viacerými zmenami.

Hyundai i30 prejde po facelifte viacerými zmenami.

28. januára 2020 0 Od spiatocka.sk

Hyundai i30 je na trhu už nejaký ten čas a konkurencia nespí na vavrínoch. Volkswagen Golf ôsmej generácie bol predstavený a premiéra Seat Leon prebehne čoskoro. Preto Hyundai predstaví upravenú verziu i30.

Hyundai i30 2020

Facelift Hyundai i30 nebol ešte predstavený, ale zo špionážnych fotografií sa môžeme pozrieť ako asi bude obľúbený hatchback vyzerať. Predná maska bude nová, prepracovaná a bude sa podobať na mriežku chladiča z Hyundai Nexo. Svetlomety budú užšie a denné svietenie iné. Bočná časť sa nezmení, ale očakávať môžeme nový dizajn kolies. Zadné LED svetlomety dostanú nový dizajn a aj zadný nárazník sa mierne zmení.

V interiéri dostane stredový displej tlačidlá na spodnú časť namiesto na bok. Taktiež môžeme očakávať virtual kokpit, kvalitnejšie materiály a nové čalúnenia.

Hyundai i30 2020

Pod kapotou sa bude pravdepodobne elektrifikovať. Podľa odhadov má do ponuky pribudnúť plug-in hybrid, ktorý bude poháňať 1,6 litrový motor GDi a elektromotor. Ten má byť napájaný s 8,9 kWh batérie a čisto na elektriku by mal prejsť Hyundai i30 PHEV 60 kilometrov. Očakávať môžeme aj Mild-hybridný pohon.

V prípade verzie N by mal podľa našich odhadov zostať rovnaký motor. Teda 2,0 T-GDi s výkonom 250 koní alebo v prípade verzie Performance až 275 koní. Pribudnúť by mohol do ponuky automat. Nie je žiadne tajomstvo, že Hyundai testuje Veloster N s automatickou prevodovkou na okruhu Nurburgring.

Hyundai i30 2020

Hyundai i30 facelift má byť predstavený ešte tento rok a predaj má začať tiež tento rok. Základná cena bude pravdepodobne o niečo vyššia ako v súčasnosti.

Hyundai i30 2020

Zdroj: carwow.de