Hyundai Santa Fe po facelifte bol nafotený s kamuflážou. Interiér prejde väčšou zmenou.

Hyundai Santa Fe po facelifte bol nafotený s kamuflážou. Interiér prejde väčšou zmenou.

27. januára 2020 0 Od spiatocka.sk

Hyundai Santa Fe štvrtej generácie bol predstavený v roku 2018. Od predstavenia ubehli teda dva roky, ale Hyundai čoskoro predstaví facelift, ktorý prinesie modernejší interiér a elektrifikáciu pohonu.

Hyundai Santa Fe 2021

Predná časť novinky bude podobná Hyundai Palisade. Nájdeme tam nové LED denné svietenie, nové svetlomety a novú prednú masku. Vzadu môžeme taktiež očakávať zmeny.

V interiéri nastanú väčšie zmeny. Stredový tunel je mohutnejší s novým ovládaním. Páku automatickej prevodovky nahradia tlačidlá. Vedľa tlačidiel prevodovky sa nachádza volič jazdných režimov a ovládanie vyhrievania, chladenia sedadiel. Vyššie nájdeme ovládanie automatickej klimatizácie. Displej multimediálneho systému bude opticky prepojený s virtual kokpitom. Okrem týchto zmien budú v ponuke aj nové materiály.

Hyundai Santa Fe 2021

Do ponuky má pribudnúť hybridná verzia a plug-in hybridná verzia. O pohone zatiaľ nemáme veľa informácií, ale podľa odhadov sa má o pohon starať 1,6 T-GDi spolu s elektromotorom. Okrem hybridných verzií budú v ponuke aj súčasné motory.

Hyundai

Hyundai Palisade

Hyundai Santa Fe má byť na domácom kórejskom trhu predstavený v prvej polovici roka. Do Európy sa dostane o chvíľu neskôr. Okrem faceliftu Santa Fe má Hyundai predstaviť tento rok novú generáciu Tucson a facelift i30. Zmenami prejde aj obľúbený hothatch i30N a i30 Fastback N. Pravdepodobne bude v ponuke aj dvojspojkový automat pre verzie N. Na oficiálne informácie si však musíme ešte počkať.

Zdroj: Bobaedream