Honda pre elektromobily a hybridy aktualizovala svoje logo.
22. januára 2026Honda používa logo „H“ od roku 1963 a bolo aktualizované v rokoch 1969, 1981, 1991 a 2001. Teraz bol znak opäť modernizovaný, ale nová verzia je určená iba pre elektrifikované modely.

Nový emblém bol prvýkrát predstavený pred pár rokmi na koncepčných vozidlách radu 0 a potom ho prevzal liftback GT, ktorý bol predstavený v apríli minulého roka. Toto logo sa stane symbolom celej automobilovej rady značky a bude sa objavovať na displejoch predajcov.


Budúci rok dostane tento symbol SUV 0, ktorý bol v apríli minulého roka predstavený v kamufláži. Výroba bude prebiehať v závode v štáte Ohio. Pôvodne plánovaný štart bol tento rok, ale nový symbol sa má začať používať od roku 2027.

Produkčná verzia konceptného sedanu Honda 0 bude uvedená na trh neskôr a potom logo prijme kompaktné SUV 0 Alpha, ktoré debutovalo ako koncept koncom októbra. Vyvíja sa ako globálny model, hoci primárne zameranie bude na japonský a indický trh. Nové logo sa bude používať nielen na elektromobily, ale aj na niektoré pripravované hybridy. V rokoch 2027 až 2031 plánuje výrobca uviesť na trh 13 nových modelov s aktualizovaným pohonným ústrojenstvom e:HEV.
O možnosti používania aktualizovaných symbolov na vozidlách s tradičnými spaľovacími motormi sa zatiaľ nič nehovorí.



