Ferrari predstavilo nástupcu 488 GTB. Dámy a páni predstavujeme vám Ferrari F8 Tributo.

Ferrari predstavilo nástupcu 488 GTB. Dámy a páni predstavujeme vám Ferrari F8 Tributo.

28. februára 2019 0 Od spiatocka.sk

Ženevský autosalón sa už blíži a jedna automobilka za druhou odhaľuje svoje novinky. Včera Italdesign odhalil skicu nového coupe a dnes Ferrari odhalilo nástupcu 488 GTB. Volá sa F8 Tributo.

Na prvý pohľad Tributo vyzerá skoro ako GTB. Lajk by si mohol tieto dve vozidlá kľudne pomýliť. V podstate koncepcia dizajnu ostáva rovnaká až na detaily. Predná maska je iná, agresívnejšie tvarovaná. Predná kapota dostáva nový výduch vzduchu a svetlá majú novú grafiku. Vzadu je štvorica LED svetiel namiesto dvojice. Difúzor je taktiež ináč navrhnutý a celkovo F8 Tributo pôsobí agresívnejšie.

Ak sa presunieme k technike, tak novinku poháňa prepĺňaný 3,9 litrový osemvalec s výkonom 720 koní. Na stovku sa dostane za 2,9 sekundy. Na dvesto za 7,8 sekundy a maximálna rýchlosť je 340 km/h. Mimochodom ten istý motor, ktorý má o dva valce menej a nižší objem o liter spoužívajú vozidlá Alfa Romeo QV. Hmotnosť nového Ferrari je o 40 kg nižšia než má 488 GTB, ale o 50 vyššia než má 488 Pista.

Ferrari F8 Tributo

Ferrari F8 Tributo je vybavený novým systémom Side Slip Angle Control, ktorý pomáha riadiť auto v šmyku dynamickou zmenou nastavenia diferenciálu a novú verziu systému Ferrari Dynamic Enhancer, ktorý reguluje brzdný tlak.

Interiér si zachoval koncepciu predchádzajúcich modelov. F8 Tributo dostal nový volant, ako aj multimediálny HMI systém so 7-palcovým displejom. Verejný debut prebehne už budúci utorok v Ženeve. Z predstavenia ti prinesieme video.

Zdroj: Ferrari