Estónsky dizajnér ukázal ako by mohol vyzerať terénny Chiron

Estónsky dizajnér ukázal ako by mohol vyzerať terénny Chiron

25. novembra 2018 0 Od spiatocka.sk

SUV-čka sú v poslednej dobe veľmi obľúbené a automobilky na to patrične odpovedajú. Však SUV už majú v ponuke aj automobilky pri ktorých by to človek najmenej čakal. Však Aston Martin nedávno poodhalil DBX, Rolls Royce má SUV Culinan a Lamborghini tiež nie je výnimka. Momentálne Ferrari nemá v ponuke SUV a ani Bugatti. Ferrari síce už vyvíja vozidlo aj do terénu, ale naňho si ešte počkáme. Špekuluje sa, že aj Bugatti o pár rokov predstaví SUV s motorom W16 a elektromotorom, ale v dnešnom článku sa pozrieme na Chiron v terénnej úprave. 

Bugatti Chiron X

Zdroj: Rain Prisk

Estónsky dizajnér predstavil naozaj zaujímavý terénny Chiron. Má zväčšené blatníky a pod nimi obrovské off-road kolesá, svetlá výška je poriadne zvýšená a nesmú chýbať ani ochranné plechy. Zaujímavá je aj záhradka na streche, na ktorú sa dá uložiť čokoľvek. Napríklad aj rezerva. K tomuto konceptu od estónskeho dizajnéra sa vyjadrilo aj Bugatti. Podľa nich je projekt veľmi zaujímavý, ale na výrobu takého vozidla by museli zmeniť všetky výrobné zariadenia, čo by bolo veľmi nákladné. Preto projekt ostane asi na papieri. Jedine, že by vozidlo upravil nejaký tuner.

Podľa mňa takýto Chiron by sa mohol zúčastniť aj Rallye Dakar, ale otázka by bola či by taký závod zvládla zložitá elektronika. Mimochodom 1 500 koní a 1 600 Nm by boli zaujímavé hodnoty na Dakar.

eshop spiatocka.sk