Bugatti uvažuje o výrobe vozidla na každý deň. Bude to SUV?

Bugatti uvažuje o výrobe vozidla na každý deň. Bude to SUV?

2. februára 2020 0 Od spiatocka.sk

Bugatti je športová automobilka, ktorá vyrába veľmi rýchle vozidlá. Napríklad Buggati Veyron alebo Chiron. Tieto vozidlá majú pod kapotou motor W16 a maximálna rýchlosť je vyššia ako 400 km/h. Preto tieto vozidlá nie sú vhodné na každodenné použitie. Taktiež aj cenovka je veľmi vysoká, ktorá presahuje cenu milión €.

Bugatti SUV

Britský magazín Autocar informuje s odkazom na generálného riaditeľa Bugatti, že presné rozhodnutie o novom vozidle nebolo prijaté, pretože nemecký koncern má veľa podmienok. Volkswagen teraz vyvíja elektrické vozidlá, preto si bude musieť Buggati vyrobiť vlastnú platformu. Súčasné platformy koncernu nespĺňajú podmienky Bugatti.

Nové vozidlo Bugatti nebude mať pravdepodobne pod kapotou motor W16. Novinka by mala mať elektrický pohon, ale nie s vysokým dojazdom. Inžinieri sa skôr zamerajú na extrémne zrýchlenie a vysokú maximálnu rýchlosť. Ak by náhodou malo nové vozidlo pod kapotou spaľovací motor, tak s veľkou pravdepodobnosťou bude použitý koncernový agregát 4,0 V8, ale s úpravou Bugatti. Motor by mohol byť spojený ešte s elektromotorom.

Podľa riaditeľa Bugatti bude kľúčová dĺžka nabíjania pri vývoji vozidla. Nabíjanie by malo byť dlhé, tak ako tankovanie paliva.