Exkluzívne: Počúvni si zvuk nového elektrického Maserati.

Exkluzívne: Počúvni si zvuk nového elektrického Maserati.

3. februára 2020 0 Od spiatocka.sk

Už len ťažko nájdeš na trhu automobilku, ktorá nemá v ponuke elektrické vozidlo. Áno, možno Ferrari, Lamborghini, McLaren alebo Maserati. Tieto automobilky vyrábajú primárne športové autá a nie elektrické. Lenže Maserati to čoskoro zmení. Aj oni čoskoro predstavia nové elektrické vozidlo.

Maserati Granturismo 2021

 

Vozidlá Maserati sú známe svojim výborným zvukovým prejavom. Zvuk z výfukov je hlasný, emočný a dokáže vytvoriť úsmev na tvári. Lenže elektrické vozidlá nemajú skoro žiaden zvuk. Maserati sa to chystá zmeniť.

Talianska automobilka zverejnila video, v ktorom si môžeš počúvnuť zvuk nového elektrického vozidla.

Áno ja viem, že to nie je zvuk poriadneho motora, ale tento zvuk má byť nezameniteľný, hlasný a špecifický. Možno práve Maserati určí trend zvuku elektrických motorov. Necháme sa prekvapiť časom.

Elektrické Coupe Maserati GranTurismo bude predstavené v priebehu tohto roka. Možno prekvapí talianska automobilka už tento rok. Novinka bude čerpať veľa dizajnových prvkov z konceptov Alfieri. Podľa odhadov sa o pohon budú starať tri elektromotory a šprint na 100 by malo nové Coupe zvládnuť za dve sekundy. Aký bude mať dojazd novinka ešte nevieme, ale táto hodnota nie je vôbec podstatná. O rok neskôr bude predstavený elektrický kabriolet Maserati GranCabrio.