BMW predstavilo špeciálnu edíciu M5 Edition 35 Years.

BMW predstavilo špeciálnu edíciu M5 Edition 35 Years.

19. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

V roku 1984 BMW predstavilo nový športový sedan M5  E28. Vtedy toto auto ponúklo svojmu majiteľovi zažiť silu 6-valcového atmosferického motora M88, ktorého výkon bol 282 koní a to bez žiadnych asistenčných systémov. V ponuke bol len pohon zadnej nápravy a 5-stupňová manuálna prevodovka. Toto auto bolo na svoju dobu unikátne a tento rok je 35. výročie, ktoré BMW pripomína špeciálnou edíciou.

Bmw

Špeciálnu edíciu BMW M5 si zobrali do parády špecialisti z BMW Individual, ktorí pre auto vybrali odtieň Frozen Dark Grey II. Taktiež na auto obuli šedé 20″ hliníkové disky auta R20, pod ktorými sú brzdové strmene lakované čiernou farbou.

V interiéri špeciálnej verzie nájdeme čierne kožené čalúnenie Merino s béžovým prešitím a palubná doska je farebná béžovou farbou. Na stredovej konzole sa nachádzajú aj béžové dosky, ktoré sú vyrobené z pozláteného anodizovaného hliníka. Štítky s názvom špeciálnej verzie dopĺňajú túto extravaganciu.

Pod kapotou špeciálnej edície je doposiaľ najvýkonnejší motor v M5. Jedná sa o dvakrát preplňovaný 4,4 litrový osemvalec s výkonom 625 koní a krútiacim momentom 750 Nm. Vďaka pohonu všetkých kolies M xDrive zvládne špeciálna M5 stovku za 3,3 sekundy a 200 km/h za 10,8 sekundy. Vyrobených bude len 350 kusov.

Hyundai i30 Fastback N Performance