Ssangyong predstavil facelift Tivoli, ktoré dostane nový preplňovaný motor a nový interiér.

Ssangyong predstavil facelift Tivoli, ktoré dostane nový preplňovaný motor a nový interiér.

20. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Súčasná generácia Tivoli je na trhu už dlhých 5 rokov. Teda od roku 2014. Je teda čas na facelift, ktorý bol predstavený práve dnes. Čo facelift ponúkne? Na to sa pozrieme nižšie.

Ssangyong Tivoli 2020

Ako to býva zvykom, tak facelift prinesie aj jemné dizajnové zmeny. V prípade Tivoli dostali predné svetlá nový dizajn, predná maska je tiež zmenená a taktiež aj predný nárazník. Vzadu je zmenený nárazník a dizajn svetiel.

Väčšie zmeny nastali v interiéri. Tam nájdeš novú palubnú dosku, dotykový displej s multimediálnym systémom, volant a digitálne budíky. Taktiež sú zmenené materiály a do ponuky pribudnú nové farby čalunenia.

Ssangyong Tivoli facelift

Informácie ohľadom nových asistenčných systémov a technológií SsangYong zatiaľ nezverejnil. Jediné čo vieme je, že predchádzajúci 1,6 litrový benzín nahradí nový preplňovaný 1,5 litrový benzínový agregát. Jeho výkon zatiaľ nebol zverejnený. Dokonca nevieme ani, či bude tento agregát dostupný v Európe. Pravdepodobnejší je preplňovaný 1,2 litrový benzín z dielne Mahindra. Taktiež by mal byť v Európe dostupný 1,6 litrový diesel. Obidva agregáty sa bude dať kombinovať so 6-stupňovou automatickou alebo manuálnou prevodovkou. V základe bude poháňaná predná náprava, no za príplatok je dostupný pohon všetkých kolies.

Kompletné informácie budú zverejnené až po oficiálnom predstavení, ktoré sa uskutoční 4. júna.

Hyundai i30 Fastback N Performance

Mimochodom minulý rok sa v Európe predalo 8 175 kusov. Pre porovnanie v Kórei sa predalo 43 897 kusov.

 

V redakcii sme minulý rok mali možnosť otestovať SsangYong Tivoli. Test nájdeš tu.