Španielsky úpravca vozidiel spravil z Bentley Bentayga drsný off-road.

Španielsky úpravca vozidiel spravil z Bentley Bentayga drsný off-road.

19. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Bentley Bentayga je prvý SUV britskej automobilky Bentley. Jedná sa o luxusné SUV, ktoré dokáže svojím luxusom rozmaznávať svoju posádku. Pod kapotou môže byť už na dnešnú dobu vzácny 6,0 litrový dvanásťvalec alebo 4,0 litrový dieslový osemvalec. Avšak Bentayga je SUV a bola otázka času kedy sa nájde úpravca, ktorý spraví z tohto luxusného SUV drsný off-road.

Bentley Bentayga Bengala

Španielska spoločnosť Bengala Automotive Design SL je známa rôznými úpravami vozidiel. Naposledy predstavila brutálne Ferrari F12, ktoré malo množstvo dielov z uhlíkových vlákien. Pre tentokrát predstavili drsnú Bentaygu určenú do ťažkého terénu.

Tento drsňak sa nazýva Bentley Bentayga Bengala. Už na prvý pohľad je jasné, že sa len tak niečoho nezlakne a trúfne si aj do toho najťažšieho terénu. Na prednej maske nájdeme mohutný rám s LED pásikom, ktorý dopĺňa ďalší umiestnený na streche. Pri pohľade z boku si všimni obrovskú svetlú výšku, výstupené blatníky a pod nimi veľké off-roadové pneumatiky. Na ochranu prahov slúži ďalší rám, pod ktorým sú umiestnené výfuky. Na zadnej strane nesmie taktiež chýbať ochranný rám. Vozidlo je celé lakované matnou farbou, čo pridáva na drsnosti.

Bentley Bentayga Bengala

Bengala zatiaľ veľa informácií nezverejnila. Len že bude vyrobených 15 kusov a vozidlo prispôsobia podľa požiadaviek zákazníka. Takže pravdepodobne môže byť pod kapotou dieslový osemvalec alebo benzínový dvanásťvalec. To bude asi záležať na zákazníkovi aký agregát si vyberie. Cenovka tiež nebola zverejnená, ale tá určite nebude nízka.

Hyundai i30 Fastback N Performance

Zdroj: Bengala