Bentley Bentayga dostane výkonnejší motor. Toto luxusné SUV bude rýchlejšie ako Lamborghini Urus.

Bentley Bentayga dostane výkonnejší motor. Toto luxusné SUV bude rýchlejšie ako Lamborghini Urus.

10. januára 2019 0 Od spiatocka.sk

Ultra luxusné Bentley Bentayga je v podstate prvé luxusné vozidlo na trhu. Sme v dobe kedy ľudia chcú SUV-čka a práve Bentayga bola prvý hráč v tomto segmente. Neskôr Rolls-Royce predstavil tiež ultra luxusné SUV s názvom Culinan. Lenže Bentayga má jeden problém a ten je sesterský Urus.

Lamborghini minulý rok predstavilo športové SUV s názvom Urus, ktorý má pod kapotou dvakrát prepĺňaný 4,0 litrový osemvalec s výkonom 650 koní. Na stovku sa dostane za 3,9 sekundy a maximálna rýchlosť je 305 km/h. No a práve čísla sú problém pretože v dnešnej dobe niektorí ľudia pozerajú na čísla. Dvanásťvalec v Bentayge má „len“ 608 koní, na stovku sa dostane za 4,1 sekundy a maximálna rýchlosť je 301 km/h. Toto by sa malo zmeniť.

eshop spiatocka.sk

Britská automobilka totižto predstaví v polke tohto roku výkonnejšiu verziu svojho SUV. Pod kapotou bude mať tradičný dvanásťvalec, ale výkon bude zvýšený na 659 koní. Vďaka tomu Bentayga zrýchli na stovku pod 4 sekundy a maximálna rýchlosť bude 306 km/h. To je o 1 km/h viac ako Urus. To umožní, že Bentayga bude v rámci koncernu na vrchole. Lenže Urus je športové SUV, ktoré je robené na športovú jazdu a na okruhu by Bentayga zrejme prehrala. No čísla sú čísla.