Opel predstavil nový minibus na francúzskom základe.

Opel predstavil nový minibus na francúzskom základe.

11. januára 2019 0 Od spiatocka.sk

Začiatkom roka 2017 sme zažili mierny šok. Francúzske PSA sa rozhodlo kúpiť automobilku Opel. Odvtedy sa nemecké autá prenáša francúzska technológia Peugeot Citroën. Však minulý rok bol predstavený Opel Combo, ktorý je postavený na základe Citroën Berlingo a Peugeot Rifter. Teraz bola predstavená Zafira Life, ktorá má tiež francúzske korene.

Zafira Life je postavená na rovnakej platforme ako Peugeot Traveler, Citroën SpaceTourer a Toyota Proace Verso. Od svojich súrodencov sa v podstate líši iba iným dizajnom prednej a zadnej časti. V modelovej hierarchii nemeckej automobilky Zafira Life nahradí Vivaro B, ktoré je založené na platforme Renault Traffic.

Novinka bude vyrábaná v troch dĺžkach a to s dĺžkou 4 600 mm, 4 950 mm a 5 300 mm. Najkratšia verzia bude mať len dva rady sedadiel a dve dlhšie tri rady sedadiel. V ponuke motorov budú v ponuke diesle 1,5 a 2,0 s výkonom od 102 do 177 koní. Auto môže byť vybavené manuálnou aj automatickou prevodovkou, pričom neskôr má pribudnúť do ponuky aj verzia s pohonom všetkých kolies.

eshop spiatocka.sk

V ponuke výbavy nájdeme kožený interiér, panoramatickú strechu, elektricky ovládané bočné dvere a rôzne asistenčné systémy.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.