Abarth 600e bude najvýkonnejšia verzia modelu 600.

Abarth 600e bude najvýkonnejšia verzia modelu 600.

9. februára 2024 0 Od spiatocka.sk

Kompaktný crossover Fiat 600 bol predstavený minulé leto a má elektrickú aj benzínovú verziu. Ale výkonná a pre vodiča priateľská verzia pod samostatnou značkou Abarth bude mať iba elektrický pohon. Bol predstavený crossover Abarth 600e. Pravda, zatiaľ len v podobe vítanej špeciálnej verzie Scorpionissima a s jediným zverejneným obrázkom.

Abarth si zachoval hlavný vonkajší znak pôvodného Fiatu, „svetlomety“ s mihalnicami vo farbe karosérie. Úplne originálna je však predná maska ​​s masívnou pravouhlou časťou nasávania vzduchu a predĺženým splitterom. Na maske sa namiesto indexu 600 objavil veľký názov značky Abarth a na kapote je firemný erb so škorpiónom. Nakoniec sú osadené pôvodné 20-palcové kolesá a zadnú časť zdobí lesklý čierny spojler.

Základný Fiat 600e

Elektrická hnacia sústava produkuje 240 k, vďaka čomu je 600e najvýkonnejším cestným Abarthom v histórii. Výrobca zatiaľ nezverejnil ani typ pohonu, ani počet elektromotorov, no bežná elektrická „šesťstovka“ (156 k, 260 Nm) je striktne s predným náhodnom. Na vozidle je nainštalovaný mechanický diferenciál s obmedzenou svornosťou. Dobrú ovládateľnosť zlepšujú športové pneumatiky, o ktorých sa hovorí, že boli vyvinuté v spolupráci s dodávateľom šampionátu Formuly E (pravdepodobne Bridgestone).

Súdiac podľa schémy postupného predstavenia nového produktu prostredníctvom uvítacej špeciálnej verzie, už testovanej na hatchbacku Lancia Ypsilon, oficiálna premiéra SUV Abarth 600e sa uskutoční v blízkej budúcnosti. A verzia Abarth 600e Scorpionissima bude vyrobená v počte 1 949 exemplárov na počesť roku založenia značky Abarth.