Zúčastnili sme sa rally MRC Liptovské Sliače ako predjazdci. Ako sa jazdilo?

Zúčastnili sme sa rally MRC Liptovské Sliače ako predjazdci. Ako sa jazdilo?

3. októbra 2021 0 Od Ľuboš Surovič

Tohtoročná motošportová sezóna sa blíži ku koncu, no aj napriek Covid kríze bola celkom zaujímavá. Tento víkend sa uskutočnilo rally MRC Liptovské Sliače, ktoré záujme najmä pekným prostredím, ale aj ťažkou traťou. My sme sa zúčastnili ako predjazdci. Ako sa jazdilo?

MRC Liptovské Sliače

MRC Liptovské Sliače malo celkovo šesť rýchlostných skúšok (RS) s celkovou dĺžkou 24 kilometrov. Jazdila sa jedna trať trikrát v jednom smere a trikrát v opačnom smere.

Už v piatok pri obhliadke trate bolo jasné, že sa nejedná o ľahké rally. Úzka cesta, veľa šotoliny, veľa retardérov, ale aj veľa horizontov. Okrem toho sa jazdilo aj z kopca, takže si trebalo dávať pozor na rýchlosť. Trať ukázala, že jedna chyba a auto skončí mimo.

MRC Liptovské Sliače

Prvé tri RS sa jazdili “Od raka”. Z depa to bolo približne päť minút, takže bol čas zohriať gumy. Táto trasa bola oveľa jednoduchšia. Po štarte sa išlo z lesíka do kopca a trať z tohto smeru sa dala ísť “na oči”.

Posledné tri RS sa išlo z opačného smeru “Na Bežan”. Toto už bolo oveľa ťažšie. Hneď po štarte nasledovala dlhá rovina s rozbitou cestou, následne ostrá ľavá cez most, ďalšia rovina z retardérom a rozbitý úsek so skokom. Následne pár retardérov, pár horizontov a šup do lesíka vo vysokej rýchlosti. Priznám sa, že posledné tri RS ukázali ako dôležitý je rozpis. Navigátorka sa prv stratila a následne v ďalšej RS sme zistili, že máme napísaný zlý rozpis. Bohužiaľ preto sme aj posledné tri RS museli ísť na oči.

MRC Liptovské Sliače

MRC Liptovské Sliače sme si užili. Trať bola rýchla, náročná, ale aj technická. Viaceré posádky skončili mimo trate, ale našťastie sa nikomu nič nestalo.

MRC Liptovské Sliače