Honda mierne odhalila nový Civic Type-R.

Honda mierne odhalila nový Civic Type-R.

5. októbra 2021 0 Od Ľuboš Surovič

Od predstavenia novej Hondy Civic ubehol už nejaký mesiac, ale ako to býva zvykom pri predstavení každého modelu, na nový ostrý športový model treba čakať. Honda ukázala Civic Type-R s kamuflážou. Čo ponúkne tento hothatch?

Honda Civic Type-R 2022

Japonská automobilka Honda zatiaľ len ukázala fotografie novinky s kamuflážou, no aj napriek tomu si vieme predstaviť ako bude Civic Type-R vyzerať.

Oproti predchádzajúcej desiatej generácií Civic Type-R má novinka menej ostrý dizajn. Krivky sú oblé, uhladené. V prednom nárazníku sa nachádza veľký nasávací otvor, z boku si môžeš všimnúť športový prah a veľké športové kolesá Michelin Pilot Sport 4, ale aj brzdy Brembo. V zadnom nárazníku sa nachádza trojica koncoviek výfukov uprostred. Nesmie chýbať ani krídlo na veku batožinového priestoru, ktoré nie je až také veľké ako v prípade predchádzajúcej generácie.

Interiér zatiaľ nebol odhalený, ale v interiéri môžeme očakávať červené dekorácie, športový trojramenný volant, športové sedadlá čalúnené Alcantarou, ale aj iné dekorácie čalúnené Alcantarou. Samozrejmosťou sú aj hliníkové pedále a hliníková riadiaca páka.

Honda Civic Type-R 2022

O technike zatiaľ Honda neprezradila žiadne informácie, ale s veľkou pravdepodobnosťou bude pod kapotou preplňovaný dvojliter s výkonom viac ako 320 koní. Poháňané budú predné kolesá cez 6-stupňovú manuálnu prevodovku. V hre je aj použitie hybridného systému, pevne však dúfam, že Honda nepoužije hybridný systém v Civic Type-R.