Vozidlá Alfa Romeo Stelvio QV a Giulia QV prešli aktualizáciou.

Vozidlá Alfa Romeo Stelvio QV a Giulia QV prešli aktualizáciou.

8. mája 2020 0 Od spiatocka.sk

Talianská automobilka Alfa Romeo predstavila minulý rok v novembri aktualizáciu modelov Giulia a Stelvio. Obe vozidlá prešli jemnými zmenami, no športové verzie QV nedostali aktualizáciu. Oba modely sa dočkali aktualizácie až teraz. Čo prináša aktualizácia? To sa dozvieš nižšie.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Dizajnové zmeny nie sú veľmi viditeľné, ale predná maska dostala čierne lemovanie a zadné LED svetlá majú nový dizajn. V ponuke sú nové farby. Za príplatok je v ponuke karbónová mriežka chladiča, karbónové spätné zrkadlá a karbónový spojler. Za príplatok sú v ponuke aj výfuky Akrapovič.

Interiér prešiel taktiež malými zmenami. Trojramenný športový volant má nový dizajn. Displej s uhlopriečkou 8,8-palca je dotykový s novým multimediálnym systémom a výkonnejším procesorom. Športové sedadlá môžu byť čalúnené Alcantarou alebo perforovanou kožou. K dispozícii sú aj uhlíkové sedadlá Sparco.

Motor zostáva stále ten istý. Teda 2,9 litrový šesťvalec s výkonom 510 koní. Vylepšené sú asistenčné systémy. V ponuke je teraz autonómne riadenie druhej generácie s udržiavaním v jazdnom pruhu, sledovanie mŕtveho uhla, aktívny tempomat, rozpoznávanie dopravných značiek, inteligentná kontrola rýchlosti a sledovanie premávky pred vozidlom a za vozidlom. Tieto systémy sú moderné, ale sú to športové autá, s ktorými netreba také systémy.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.