Hyundai zverejnil oficiálne fotografie a video z testovania i20 N.

Hyundai zverejnil oficiálne fotografie a video z testovania i20 N.

6. mája 2020 0 Od spiatocka.sk

Už niekoľko mesiacov sa hovorí o tom, že automobilka Hyundai pripravuje športový hatchback i20 N. Bolo už nafotených aj niekoľko testovacích vozidiel, no Hyundai oficiálne i20 N nepriznal. Až do dnes.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Automobilka Hyundai zverejnila fotky z testovania vo švédskom Arjeplogu. Testovali tam RM19, i20 WRC a i20 N. S vozidlami sa mohol previezť aj rally pretekár Thierry Neuville. Ticho mu závidím, ale poďme k I20 N.

Predné a zadná časť je zakrytá, no z boku si môžeš všimnúť krásnu uhladenú líniu a veľké športové kolesá. Predná časť je zakrytá, ale očakávame, že v prednej časti sa bude nachádzať športový nárazník s väčšími otvormi na nasávanie vzduchu. Na oficiálnych foto sa nachádzajú vzadu dve koncovky výfukov vpravo. Je dosť možné, že sa jedná o kamufláž a sériová verzia dostane dva výfuky, ale každý na jednej strane. Vo videu je taktiež vidieť športové sedadlá s integrovanou opierkou hlavy. Okrem toho bude pravdepodobne palubná doska skoro rovnaká ako v i20.

Čo sa týka motoru, tak nemáme žiadne oficiálne správy. Podľa odhadov má byť pod kapotou 1,6 T-GDi s výkonom 200 koní, no kľudne môže byť pod kapotou 2,0 T-GDi s výkon menším ako má i30 N. Na videu je počuť aj zvuk i20 N s typickým zvukom pre vozidlá N. Poháňané budú predné kolesá cez 6-stupňovú manuálnu prevodovku. Objaviť sa môže aj dvojspojkový automat DCT.

Snažíme sa zisťovať čo najviac informácií o i20 N. Ak sa nám to nepodarí, tak Hyundai zverejní informácie čoskoro.