Volkswagen Touareg dostal pod kapotu dieslový osemvalec z Audi SQ7.

Volkswagen Touareg dostal pod kapotu dieslový osemvalec z Audi SQ7.

26. februára 2019 0 Od spiatocka.sk

V minulom desaťročí mal Touareg v ponuke veľký 5,0 litrový dieslový desaťvalec s výkonom 350 koní a krútiacim momentom 850 Nm. Avšak koncernový súrodenec Audi Q7 mal dokonca v ponuke 6,0 litrový dieslový dvanásťvalec s výkonom 500 koní a krútiacim momentom 1 000 Nm. Toto bol vhodný agregát do nákladného vozidla a nie do SUV. Tieto veľké agregáty sú už minulosťou, no našťastie nie naveky.

Touareg V8

Touareg tretej generácie bol predstavený minulý rok, ale bez osemvalca v ponuke. Bola to škoda, pretože vlajková loď musí mať v ponuke osemvalec. To sa však mení. Volkswagen dnes predstavil Touareg s osemvalcom, ktorý je dobre známy z SQ7 alebo Bentley Bentayga. Jedná sa o 4,0 litrový osemvalec TDI s výkonom 421 koní a krútiacim momentom 900 Nm. Je pravda, že SQ7 má 435 koní, ale v rámci koncernovej politiky musí mať Touareg menší výkon. Mimochodom Touareg V8 spĺňa emisnú normu Euro 6d a na stovku sa dostane za 4,9 sekundy.

Volkswagen Touareg V8

Touareg V8 TDI bude mať v ponuke len bohatú výbavu, ktorá zahŕňa virtual kokpit, pneumatické pruženie, drevené obklady a 19″ disky z ľahkých zliatin.

Táto verzia sa začne predávať na európskom trhu koncom mája a verejnosti bude naživo prvýkrát predstavená na autosalóne v Ženeve už o týždeň. Info ti prinesieme priamo zo Ženevy.

eshop spiatocka.sk