Nová Škoda Kamiq bola predstavená. V ponuke bude široká paleta motorov, ale bez pohonu všetkých kolies.

Nová Škoda Kamiq bola predstavená. V ponuke bude široká paleta motorov, ale bez pohonu všetkých kolies.

26. februára 2019 0 Od spiatocka.sk

Nová Škoda Kamiq mala debutovať už o týždeň na autosalóne v Ženeve, ale česká automobilka nás nenechala čakať a novinku nám predstavila v predstihu. Čo ponúkne?

Škoda Kamiq Slovensko

Na začiatok si pripomeňme, že Škoda ponúka Kamiq aj na čínskom trhu, ale jedná sa o iné vozidlo. Čínsky model vyzerá zastaralo a je postavený na starej platforme PQ25. Dokonca aj názov má pôvod z iného jazyka.

Európsky Kamiq je postavený na modernej platforme MQB A0. Na tejto platforme stojí aj Škoda Scala, Seat Arona a Volkswagen T-CROSS. Na dĺžku novinka meria 4 241 mm, rázvor kolies je 2 651 mm a svetlá výška je 186 mm. Objem batožinového priestoru je 400 litrov, pričom po sklopení sedadiel sa zvýši na 1 395 litrov. Pre porovnanie Scala meria na dĺžku 4 362 mm a Karoq 4 382 mm.

Batožinový priestor Škoda Kamiq

Dizajn novinky je založený na koncepte Vision X. Hlavným rysom novinky sú atypické predné svetlá v porovnaní s inými modelmi značky. Na vrchnej strane sú denné LED svetlá s integrovanými dynamickými smerovkami. Nižšie sú umiestnené hlavné svetlomety, ktoré môžu byť za príplatok Full LED. Dynamické smerovky nájdeme aj na zadnej strane. Interiér je presne taký istý ako má Scala.

V ponuke motorov bude tvoriť základ 1,0 TSI s výkonom 95. Tento motor bude ako jediný spárovaný s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou. Ďalej bude v ponuke 1,0 TSI (115k); 1,5 TSI (150k) a 1,6 TDI (115k). Tieto motorizácie budú spracované so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG. V niektorých krajinách bude v ponuke aj agregát na CNG 1,0 G-Tec s výkonom 90 koní.

V ponuke výbavy nájdeme virtual kokpit, dotykovú obrazovku s multimédiánym systémom veľkú 6,5; 8 alebo 9,2 palcov. Ďalej bude v ponuke adaptívny tempomat, systém núdzového brzdenia, monitorovanie jazdných pruhov a monitorovanie mŕtveho uhla. Pre športovo založených sú v ponuke aj adaptívne tlmiče, ktoré znížia svetlú výšku o 10 mm.

Predaj v Európe začne v druhej polovici roka.