Volkswagen testuje Tiguan R. Aký motor bude pod kapotou?

Volkswagen testuje Tiguan R. Aký motor bude pod kapotou?

10. apríla 2019 0 Od spiatocka.sk

Nie je žiadna novinka, že Volkswagen chystá ostrú verziu obľúbeného SUV Tiguan. Na internete koluje mnoho fotiek z testovania. Avšak stále nevieme aký motor bude pod kapotou. Variant je viacero.

Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguan R bol zasa nafotený, no teraz bez maskovania. Na prvý pohľad by si lajk mohol myslieť, že sa jedná o Tiguan R-Line, ale ostro navrhnutá predná maska a štvorica výfukov prezrádza všetko. Jedná sa o ostrú verziu Tiguan R. Čo bude pod kapotou?

Volkswagen testoval viacero agregátov. Pod kapotu umiestnili 2,5 litrový päťvalec z Audi, ale aj 2,0 TSI. Podľa odhadov svetových médií bude nakoniec pod kapotu preplňovaný 2,0 litrový štvorvalec TSI. Jeho výkon môže byť 300 koní, ale špekuluje sa aj o výkone 390 koní. Však T-Roc R má 300 a aj Cupra Ateca. Logicky Volkswagen musí mať väčší výkon. Motor bude pracovať s automatom DSG a výkon sa bude prenášať na obe nápravy. Stovku by mal Tiguan R zvládnuť za 4,9 sekundy a ručička tachometra sa zastaví na 250 km/h. Okrem výkonného motoru môžeme počítať, že Tiguan dostane adaptívne tlmiče a športové sedačky.

Volkswagen Tiguan R

Toto športové SUV by mohlo byť predstavené na jeseň pravdepodobne na autosalóne v Paríži a výroba by mala začať začiatkom budúceho roka.

Volkswagen