Nový Mercedes-Benz GLS bude predstavený už tento mesiac.

Nový Mercedes-Benz GLS bude predstavený už tento mesiac.

10. apríla 2019 0 Od spiatocka.sk

Súčasná generácia Mercedes-Benz GLS je na trhu už pár rokov a preto je načase pre novú generáciu. Tá bude predstavená už čoskoro. Čo ponúkne?

Mercedes-Benz GLS

O novinke nebieme veľa informácií, no pozrieme sa na tie čo vieme. Predná maska bude masívna a svetlá budú navrhnuté v štýle ostatných modelov Mercedes. Na zadnej časti nájdeme úzke svetlomety, ktoré zasahujú až do blatníkov. Spojené budú buď LED pásom alebo chrómovým pásom. V interieri nájdeme dvojicu displejov s najnovším multimediálnym systémom MBUX. Taktiež môžeme očakávať, že interiér bude prvotriedne luxusný v štýle ostatných vozidiel značky aj s ambientným LED osvetlením.

Mercedes tiež oznámil, že nová generácia bude mať dlhší rázvor o 60 mm. To bude mať prínos pre cestujúcich v druhom rade sedadiel. Tí budú mať viac miesta na nohy. Zadné dvere budú dlhšie, takže nastupovanie do tretieho radu sedadiel bude jednoduchšie. Novinka dostane aj hydropneumatické pruženie E-Active Body Control, ktoré bude fungovať na 48V sieti. Očakávať môžeme aj moderné systémy systémy.

Čo sa týka motorov, tak tam môžeme s istotou povedať, že GLS dostane 3,0 litrové naftové a benzínové šesťvalce. Verzia AMG GLS 63 S pravdepodobne dostane 4,0 litrový osemvalec s výkonom 612 koní. Očakávať môžeme aj AMG GLS43. Neskôr má pribudnúť aj luxusný Mercedes-Maybach GLS500.

Oficiálne predstavenie prebehne 19.4.2019 na autosalóne v New Yorku.