Volkswagen Passat B9 sa zmení na väčšie a luxusnejšie auto.

Volkswagen Passat B9 sa zmení na väčšie a luxusnejšie auto.

26. augusta 2020 0 Od spiatocka.sk

Volkswagen Passat B8 sa vyrába od roku 2015 a facelift bol predstavený minulý rok. Na generáciu B9 je teda čas, ale vonku sú už prvé informácie. Poďme sa teda pozrieť čo by mal ponúknuť Passat B9.

Volkswagen Passat B9

Passat pre americký trh

V súčasnosti stále klesá záujem o Passat. Dôvodom je aj Volkswagen Arteon, ktorý je väčší, krajší a o niečo drahší. Práve preto bude Passat deviatej generácie väčší a luxusnejší. Ďalší dôvod je, že vo svete sú v ponuke tri rôzne vozidlá Passat v závislosti od trhu. Deviata generácia sa má stať globálnym modelom.

Volkswagen Passat B9 bude postavený na platforme MQB, ale rázvor a dĺžka narastú. Rázvor sa má vraj zväčšiť až o 50 mm. Pod kapotou môžeme očakávať mild-hybridné motory, hybridné a plug-in hybridné motorizácie. Neskôr má prísť do ponuky aj čisto elektrický Passat. V karosárskych prevedeniach bude sedan, kombi a verzia Alltrack. Dizajn novinky bude viac konzervatívny s veľkým vnútorným priestorom.

Volkswagen Passat B9

Passat pre americký trh

Predstavenie nového Volkswagen Passat B9 by malo prebehnúť koncom roka 2022 a výroba má začať až v roku 2023. Výroba bude prebiehať v českom závode Škoda.