Volkswagen odhalil skicu nového Golfu. V interiéri nájdeme až tri displeje.

Volkswagen odhalil skicu nového Golfu. V interiéri nájdeme až tri displeje.

15. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Súčasná siedma generácia VW Golf bola predstavená svetu v roku 2012. Od predstavenia teda ubehlo už 7 rokov, čo znamená, že je čas na ôsmu generáciu. Tá bude predstavená tento rok, ale okrem špionážnych fotiek sme Golf zatiaľ nevideli. Našťastie Volkswagen zverejnil skice nového golfu a my sa môžeme naňho pozrieť.

Po dizajnovej stránke nebude nový Golf až tak odlišný od súčasnej siedmej generácie. Človek, ktorý sa nevyzná do áut si nemusí všimnúť, že sa jedná o novú generáciu. Avšak rozpoznateľných detailov bude viacero. Nová predná maska bude položená nižšie a predné svetlá dostanú novú optiku. Predný nárazník dostane taktiež nový dizajn. Taktiež už na prvý pohľad je vidieť, že nový Golf je o niečo širší a dlhší.

Exteriérové zmeny nebudú až tak výrazné, ale v interiéri sa odohrajú veľké zmeny. Volkswagen zverejnil aj skicu interiéru a tam je vidieť zásadné zmeny. Asi najväčšia zmena sú tri displeje  na palubnej doske. Ľavý menší dotykový displej bude pravdepodobne slúžiť na ovládanie svetiel, poprípade asistenčných systémov. Uprostred nájdeme tradičné digitálne budíky a dotykový displej vpravo bude slúžiť na ovládanie infoteimentu, klimatizácie a vyhrievania sedadiel. Zbytok palubnej dosky je navrhnutý jednoduchým a čistým štýlom. Nájdeme na nej dekorácie z lešteného hliníka a nenápadné výduchy ventilácie. Na stredovom tunely je volič prevodových stupňov ovládač elektronickej ručnej brzdy. Taký interiér pravdepodobne dostanú len vyššie stupne výbavy. Nižšie budú mať pravdepodobne analógové budíky a menší dotykový displej.

Hyundai i30 Fastback N Performance

Čo sa týka techniky, tak novinka je postavená na modulárnej platforme MQB EVO. Vďaka tomu bude nový Golf priestrannejší a ľahší. V ponuke motorov pribudnú dieslové a benzínové 48V mild hybridné verzie. Čisto elektrická verzia už nebude v ponuke. Elektrický Golf nahradí model ID.3. Predstavenie novinky by malo prebehnúť na jeseň tohto roku. Pravdepodobne na autosalóne vo Frankfurte. Predaj by mal začať až koncom februára 2020.