Chorvátsky Rimac pomôže Hyundaiu s výrobou športových elektrických vozidiel N.

Chorvátsky Rimac pomôže Hyundaiu s výrobou športových elektrických vozidiel N.

14. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Juhokórejská automobilka Hyundai má v súčasnej dobe v ponuke elektrickú Konu a elektrický Ioniq. Lenže toto sú skôr elektrické vozidlá na bežné použitie, s ktorými si veľmi neužiješ športovú jazdu. Avšak Hyundai vie športové vozidlo spraviť veľmi dobre. To sme si mohli skúsiť na modeloch N. Preto plánuje vyrobiť aj elektrické športové auto.

Rimac C_Two

Chorvátska spoločnosť Rimac je známa tým, že vyrába elektrické hyperšporty. Však len pred pár mesiacmi na autosalóne v Ženeve bol predstavený najnovší model C_Two, ktorý stojí 1,7 milióna eur. Stovku zvládne za 1,9 sekundy a 300 km/h za 11,8 sekundy. Vyrobených bude len 150 kusov. Lenže výroba vozidiel nie je všetko. Rimac dodáva systémy obnovenia energie KERS pre Aston Martin, Jaguar a Koenigsegg. Po novom budú špecialisti z Rimac pomáhať aj inžinierom z divízie Hyundai N. Spoločne vytvoria športové auto, ktoré by malo byť predstavené do roku 2020. Taktiež podľa odhadov Hyundai vyvíja športové vozidlo N, ktoré bude na pohon používať palivové články. Bohužiaľ viac informácií o vozidlách nemáme.

Prečo Hyundaiu pomôže Rimac? Nie len, že je táto spoločnosť výborná vo výrobe elektrických vozidiel, ale skupina Hyundai Motor Group investovala do Rimacu až 80 miliónov eur. V minulom roku tiež Porsche získalo 10% podiel v Rimacu.

Hyundai i30 Fastback N Performance

Mate Rimac a zástupca spoločnosti Hyundai