Volkswagen Golf GTI ôsmej generácie bude predstavený v marci na autosalóne v Ženeve.

Volkswagen Golf GTI ôsmej generácie bude predstavený v marci na autosalóne v Ženeve.

18. januára 2020 0 Od spiatocka.sk

Nový Volkswagen Golf ôsmej generácie bol predstavený v októbri 2019. Avšak športová verzia GTI a ostrá verzia R nebola predstavená. Na tieto verzie si ešte chvíľu počkáme.

Volkswagen Golf MK8

Začiatkom marca 2020 otvára svoje brány prestížny autosalón v Ženeve. Na tomto autosalóne automobilky predstavujú novinky a Volkswagen nebude výnimka. Na autosalóne v Ženeve predstaví nemecká automobilka Volkswagen Golf GTI a GTD.

Pod kapotou GTI bude aktualizovaný benzínový štvorvalec 2,0 TSI a výkonom 245 koní alebo s výkonom 290 koní. Dieslová verzia GTD dostane 2,0 TDI s výkonom 200 koní. Všetky verzie majú pohon predných kolies a manuálnu 6-stupňovú alebo automatickú 7-stupňovú prevodovku DSG.

Volkswagen Golf 2020

Ostrá verzia R má byť predstavená o niečo neskôr na festivale GoodWood, ktorý sa uskutoční v júli. Volkswagen Golf R dostane pod kapotu 2,0 TSI s výkonom viac ako 300 koní. Hovorí sa aj o výkonnejšej verzii, ktorá dostane brutálnu porciu koní. Presnejšie 395. Samozrejmosťou je pohon všetkých kolies a automatická prevodovka DSG.