Škoda Octavia RS dostane aj elektrifikovanú verziu. Nebolo dosť elektrifikácie.

Škoda Octavia RS dostane aj elektrifikovanú verziu. Nebolo dosť elektrifikácie.

18. januára 2020 0 Od spiatocka.sk

Česká automobilka Škoda predstavila novú Octaviu štvrtej generácie minulý rok v novembri. Na novú Octaviu sme sa mohli pozrieť naživo, ale športová verzia RS nebola zatiaľ predstavená. Pozrime sa čo môžeme očakávať od športovej Octavie RS.

Skoda Octavia RS 2020

Octavia RS štvrtej generácie ponúkne agresívnejší dizajn. Vpredu môžeme očakávať čiernu masku chladiča a športový nárazník s väčšími otvormi na nasávanie vzduchu. Samozrejmosťou sú väčšie športové kolesá, dvojica koncoviek výfukov a krídlo na veku batožinového priestoru.

V interiéri môžeme očakávať športové sedadlá s integrovanou opierkou hlavy čalúnené Alcantarou. športový volant, hliníkové pedále a viacero športových doplnkov.

Prečo zasa elektrifikácia?

V ponuke má byť aj hybridná Octavia RS PHEV. Pod kapotou sa by sa mal podľa odhadov nachádzať motor 1,4 TSI, ktorému bude asistovať elektromotor. Ich spoločný výkon bude 250 koní. Na jedno nabitie bude môcť športová novinka prejsť až 50 km, avšak prečo zasa elekrika? Je to športové auto a pre fanúšikov Octavie RS  to nebude dobrá správa, no pre ekológov možno dôvod na oslavu. Lepšou kombináciou by bol agregát 2,0 TSI spojený s elektromotorom so spoločným výkonom viac ako 300 koní. To už by bola iná paľba.

Škoda Octavia IV

Okrem verzie PHEV bude v ponuke klasická dieslová verzia s odhadovaným výkonom 200 koní a benzínová verzia s výkonom približne 250 koní. Na verziu BiTDI s výkonom 240 koní môžeme asi zabudnúť.

Predstavenie novinky by mohlo prebehnúť už o dva mesiace na autosalóne v Ženeve. Necháme sa prekvapiť.

Zdroj: Autocar