V Rusku predstavili bezpilotný polárny autobus.

V Rusku predstavili bezpilotný polárny autobus.

5. júna 2019 0 Od spiatocka.sk

V Rusku je množstvo oblastí, do ktorých nevedie žiadna cesta. To najmä kvôli ťažkému terénu a obrovskej zime. Preto sú v Rusku nútený vyvíjať rôzne vozidlá, ktoré sa do takých oblastí bezpečne dostanú.

Volga bus

Ruská spoločnosť Bakulin Motors predstavila celkom zaujímavé vozidlo. Jedná sa o polárny autobus, ktorý dokáže jazdiť úplne sám a to v ťažkom teréne, poprípade aj vo vode.

Jeho veľkou výhodou sú obrovské kolesá s nízkym tlakom a ľahká kabína, ktorá je postavená z oceľových rúrok a plastových vyplní. Vďaka tomu dokáže tento polárny autobus jazdiť po snehu, ľade, vode a ľade. Dokonca vie jazdiť aj cez úsek požiaru, či prekonávať prekážky do výšky 1,6 metra a priekopy do šírky 2 metre.

Čo sa týka autonómneho systému, tak ten bol vyvinutý kompletne v Rusku. Vďaka navigačným technológiám a umelej inteligencie je vozidlo schopné sa pohybovať samo aj v tom najnáročnejšom teréne. Stačí len určiť trasu kadiaľ má vozidlo ísť.

O pohon sa starú, ktorým elektriku dodávajú dva dieselové generátory. K dispozícii sú batérie, ktoré dokážu elektromotorom dodať energiu až na hodinu jazdy v teréne.

Viac informácií o tomto vozidle nebolo zverejnených. Zatiaľ ho testujú len v skúšobnom centre.

Volgabus