Lada Vesta môže mať niekoľko druhov digitálnych kokpitov.

Lada Vesta môže mať niekoľko druhov digitálnych kokpitov.

6. júna 2019 0 Od spiatocka.sk

Digitálne budíky dnes už nie sú prémiový doplnok, ktorý majú v ponuke len drahé autá. Nájdeme ich v príplatkovej výbave aj pri lacnejších autách. Napríklad taká Škoda Scala začína na sume 13 500€ a v ponuke má aj Virtual Cockpit. Lenže čo taká Lada Vesta? Tá síce nemá v sérii digitálne budíky, ale môže ich mať. 

Digital Cockpit Lada Vesta

Budíky od Dop-Shop

Lada Vesta nepatrí zrovna k moderným autám, ktoré majú tie najnovšie technológie, no vďaka rôznym firmám môže mať v interiéri digitálne budíky. Prvá z takých firiem je Ferrum. Tá už ponúka moderné budíky za 32 500€, čo je aktuálnom kurze 435€. Tieto budíky obsahujú dva analógové ukazovatele otáčok a rýchlosti a farebný displej uprostred.

Okrem Ferrum existujú ďalšie dve spoločnosti, ktoré majú v ponuke digitálne budíky pre Vestu. Prvá spoločnosť je Dop-Shop. Tá má v ponuke plne digitálne budíky, ktoré majú dva číselníky po bokoch a informačný priestor uprostred. Displej sa dá tiež rôzne nastavovať a je možné v ňom aj meniť farby.

Druhá spoločnosť je Car Modifications Group (CMG). Ich displej má rozlíšenie 1920×720 pixelov a je plne certifikovaný zbernicou CAN. Na tento displej sa dáva ešte rámik s dvoma oválnymi číselníkmi. Za tieto digitálne budíky si CMG podľa odhadu vypýta 25  000 rubľov, čo je 340€.

Mimochodom všimni si virtuálny kokpit od spoločnosti Dop-Shop. Na displeji je zobrazených množstvo informácií ako napríklad držanie v jazdných pruhoch a adaptívny tempomat. Takú výbavu Vesta zatiaľ nemá v ponuke, ale už na jeseň má AutoVaz predstaviť aktualizovanú alebo novú verziu. Je teda dosť možné, že Dop-Shop sa pripravuje na ďalšiu generáciu, ktorá by mohla mať v ponuke aj adaptívny tempomat a držanie v jazdných pruhoch. Tiež nová Vesta môže mať v ponuke digitálne budíky od výroby. Tu už záleží od, ktorej spoločnosti. Nám sa najviac páčia tie od Dop-Shop. Čo povieš ty?