Toyota predstavila jubilejnú Supru určenú na preteky.

Toyota predstavila jubilejnú Supru určenú na preteky.

29. apríla 2023 0 Od spiatocka.sk

Toyota Gazoo Racing, divízia motoristického športu spoločnosti Toyota Motor oznámila, že vyrobila 100. kupé Supra v profesionálnej motoršportovej úprave.

Toyota Supra

Verzia GR Supra GT4 bola predstavená v marci 2020, no najskôr bola ponúkaná iba na trhu EÚ. V auguste 2020 bolo auto uvedené na trh v Severnej Amerike. V Ázii vrátane Japonska sa GT4 začalo predávať v októbri 2020.

V roku 2022 bola vydaná modernizovaná verzia GR Supra GT4 EVO, ktorej vylepšenia boli zrealizované po analýze spätnej väzby od zákazníkov.

Od štandardnej verzie GR Supra GT4 sa líši ochrannou klietkou, pretekárskym sedadlom so šesťbodovými bezpečnostnými pásmi, certifikovaným pretekárskym volantom, ako aj prvkami z uhlíkových vlákien. Predným splitterom a zadným krídlom. GR Supra GT4 poskytuje silné spomalenie a presné ovládanie so šesťpiestikovými pretekárskymi brzdami vpredu a štvorpiestikovými vzadu, pneumatikami Pirelli, tlmičmi KW a odolnými stabilizátormi.

Závodná GR Supra GT4 má pod kapotou 3,0-litrový preplňovaný motor, ktorého výkon bol zvýšený na 430 koní. Spolupracuje so 7-stupňovým automatom s pádlami. Medzi ďalšie technické prvky GR Supra GT4 patrí samosvorný mechanický diferenciál, zliatinový výfukový systém Akrapovic a 130-litrová pretekárska nádrž ATL FT3.

Toyota Supra

Takéto autá sa používajú v GT4 European Series, GT4 France, Nürburgring Langstrecken Serie, ADAC GT4 Germany, British GT Championship, GT4 Scandinavia a ďalších. V Severnej Amerike súťažia v IMSA Michelin Pilot Challenge, GT America Powered by AWS a Pirelli GT4 America. V Japonsku v sérii Super Taikyu, Interproto Series a FANATEC GT World Challenge ASIA.

Na oslavu uvedenia 100. ročníka GR Supra GT4 postaví Toyota Gazoo Racing tri špeciálne okruhové autá s jedinečnou farbou karosérie a špeciálnym odznakom na kapote.