Toto je ruské luxusné SUV Aurus Komendant. Pozri sa na auto bez kamufláže.

Toto je ruské luxusné SUV Aurus Komendant. Pozri sa na auto bez kamufláže.

20. augusta 2020 0 Od spiatocka.sk

Minulý rok v marci na autosalóne v Ženeve sa uskutočnila európska premiéra luxusného sedanu Aurus Senat S600. Vtedy sme mali možnosť si naživo pozrieť ruský sedan a dokonca som si mohol sadnúť do prezidentskej limuzíny Senat S700 a sadnúť si na miesto Vladimíra Putina. To sme však z bezpečnostných dôvodov točiť nemohli. Avšak Senat nie je jediné vozidlo značky Aurus. To rodiny pribudne ešte SUV Komendant a mikrobus Arsenal.

Aurus Komendant

Aurus Komendant bol veľakrát nafotený pri testovaní, ale iba s kamuflážou. Raz bol odfotený na výrobnej linke bez kamufláže, ale to iba z časti. Teraz sa však môžeme pozrieť na exteriér absolútne bez kamufláže. To vďaka stránke Rospatent kde boli odovzdané technické dokumenty.

Po dizajnovej stránke vyzerá Komendant jednoducho a elegantne. V prednej časti sa nachádza veľká chrómová maska, na ktorú nadväzujú úzke svetlomety. Predná časť veľmi pripomína vozidlá Rolls-Royce. Ak sa pozrieš z boku, tak Komendant pripomína svojím dizajnom BMW X7. Aurus má však dlhšiu kapotu a dlhšiu zadnú časť. Zadná časť vyzerá taktiež jednoducho a elegantne.

Interiér ešte nebol odhalený, ale bude veľmi podobný sedanu Senat. Na veľkej palubnej doske nájdeme dvojicu displejov a volant bude dvojramenný.

Aurus Komendant

Veľká oficiálnych informácií o použitej technike nemáme, ale predsa niečo vieme. Pod kapotou bude dvakrát preplňovaný 4,4-litrový osemvalec s výkonom 598 koní. Ten bude poháňať všetky štyri kolesá cez 9-stupňovú automatickú prevodovku. Zaujímavosťou je, že medzi prevodovkou a motorom je umiestnený ešte elektromotor.

Všetky vozidlá Aurus sú postavené na rovnakej platforme a podvozku. Komendant má preto rovnakú svetlú výšku ako Senat. Presnejšie 200 mm. Na výber bude z viacero jazdných režimov Auto, Sport, Comfort a Allroad.

Koncom minulého roka Denis Manturov uviedol, že predaj Aurus Komendant sa začne predávať až v roku 2022.

Aurus Komendant

Zdroj: Rosstandard