Poznáme plán predstavenia nových modelov Subaru.

Poznáme plán predstavenia nových modelov Subaru.

19. augusta 2020 0 Od spiatocka.sk

Tento rok majú automobilky dosť akčný. Bolo predstavených veľa nových modelov a to ešte neskončil rok. Avšak japonská automobilka Subaru je trochu v pozadí. To sa však zmení. Subaru sa chystá predstaviť viacero noviniek a faceliftov.

Subaru 2021

Japonskej automobilke unikol plán predstavení vozidiel do roku 2024. Tento plán bol omylom zverejnený na Instagram a následne vymazaný. Našťastie magazínu AutoGuide sa podarilo tento plán uložiť a vďaka tomu si môžeme pozrieť plán predstavení.

Pre nás športovo založených fanúšikov je asi najzaujímavejšie vozidlo Subaru BRZ. Výroba má začať už na jar 2021. Očakáva sa, že BRZ bude postavené na novej platforme TNGA. Dizajn a prevedenie auta sa nemá veľmi zmeniť. Na prvý pohľad bude vidieť, že sa jedná o novú generáciu, ale krivky zostanú tie isté. Pod kapotou sa podľa odhadov má nachádzať 24-litrový preplňovaný stvorvalcový boxer. Manuálna prevodovka a pohon zadných kolies zostane aj naďalej v ponuke. Očakáva sa, že predstavenie Subaru BRZ prebehne koncom roku 2020.

Subaru 2021

Na jar 2021 začne výroba aktualizovanej verzie Subaru Forester, ale aj výroba špeciálnych verzií Wilderness. Tieto verzie budú dostupné pre Forester a Outback. Verzie Wilderness ponúknu vyššiu svetlú výšku, pneumatiky vhodnejšie do terénu a iný dizajn.

Na jeseň 2021 sa spustí Výroba Subaru WRX. Toto auto dostane výkon 300 koní, pohon všetkých kolies, manuálnu prevodovku alebo variátor. Ostrá verzia STI s výkonom 400 koní sa dostane do výroby na jeseň 2022. STI dostane pohon všetkých kolies a manuálnu prevodovku. Je málo pravdepodobné, že tieto autá sa dostanú na európsky trh kvôli emisiám.

Subaru 2021

Elektrický crossover Subaru sa začne vyrábať na jar 2022. Auto je vyvíjané v spolupráci s automobilkou Toyota a bude postavené na platforme e-TNGA.

V lete 2022 bude vo výrobe Outback a Ascent.

Začiatkom roku 2023 bude predstavený hatchback a sedan Crosstrek.

Je dosť možné, že viacero nových modelov na európsky trh ani nedorazí. Hlavný trh pre Subaru je USA, pretože v USA sa predáva najviac áut Subaru. Elektrický crossover však môžeme očakávať v Európe. Emisie sú emisie.