Toto je automobilový orgazmus: Alfa Romeo Giulia GTAm.

Toto je automobilový orgazmus: Alfa Romeo Giulia GTAm.

2. marca 2020 0 Od spiatocka.sk

Doposiaľ najvýkonnejšia Giulia QV má pod kapotou 2,9 litrový šesťvalec s výkonom 510 koní. Tento výkon sa prenáša na zadné kolesá. Myslím si, že už 510 koní je brutálny výkon na tak malý sedan, ale Alfa Romeo posúva laďku vyššie. Dámy a páni privítajte Giuliu GTA a Giuliu GTAm.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Talianska automobilka dnes predstavila dve ostré verzie, ktoré budú limitované na 500 kusov. Prvá menej ostrá Giulia GTA má pod kapotou 2,9 litrový šesťvalec naladený na 540 koní a šprint na stovku zvládne za 3,6 sekundy. Celkovo GTA má nižšiu váhu o 100 kg vďaka uhlíkovej kapote, uhlíkovej streche, uhlíkovému blatníku a uhlíkovým blatníkom. Z uhlíku je vyrobený aj kardan. Nielen ucho poteší titánový výfukový systém Akrapovič.

Lepšie jazdné vlastnosti zabezpečia širšie nápravy o 50 mm, nové pruženie a nápravy.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Čo sa týka dizajnu, tak Giulia GTA vyzerá naozaj brutálne a z jej dizajnu odpadne nie jeden motoristický nadšenec. Už pri pohľade na 20-palcové kolesá mám husaciu kožu, no zadná časť je taktiež brutálna. Športový nárazník, výfuky uprostred a nádherný difúzor. Ak by to bolo niekomu málo, tak je k dispozícii Giulia GTAm, ktorá má iba dve športové sedadlá so šesťbodovými pásmi. Taktiež aj obrovské krídlo vzadu vyzerá brutálne.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zákazník dostane k vozidlu prilbu Bell v prevedení GTA s kompletným pretekárskym oblečením od Alpinestars, vrátane obleku, rukavíc a obuvi. Majitelia dostanú tento výstroj na kurz z Alfa Romeo Driving Academy.