Tieto chyby by motoristi robiť nemali, no robíme ich skoro každý.

Tieto chyby by motoristi robiť nemali, no robíme ich skoro každý.

26. apríla 2019 0 Od spiatocka.sk

V bežnom živote sa stáva, že človek robí chyby. Je to úplne normálne. Taktiež robíme chyby aj pri šoférovaní na cestách, ktoré môžu ohroziť život nás, poprípade ostatných účastníkov premávky. Avšak dnes sa pozrieme na bežné veci, ktoré by sme robiť nemali, ale aj tak ich skoro každý robíme.

Aké chyby robíme za volantom

 

Státie pri stojane na pumpe aj keď netankujem

Určite každý z nás pozná prípad keď si niekto vybehne dať kávičku, bagetu alebo iné občerstvenie na pumpu a auto nechá zaparkované pri stojane. Márne môžeš čakať na radu keď niekto pije kávu. Najlepšie je auto zaparkovať na vyhradené miesto a ísť sa občerstviť.

Nenechávaj si cenné veci na viditeľnom mieste

Každý rok polícia pripomína, že nie je vhodné nechávať cenné veci na viditeľnom mieste vo vozidle. Také veci zbytočne lákajú zlodejov k odcudzeniu. Dokonca to môže lákať aj človeka, ktorého by ani nenapadlo niečo kradnúť. Avšak keď vidí hodnotnú vec môže ho to lákať. V konečnom dôsledku si myslím, že takú chybu robí málokto.

Je zbytočné sa rozčuľovať

Každý z nás šoférov sa určite stretáva na cestách s problémom. Iný šofér nás obmedzí, poprípade spraví vec, ktorá sa nám nepáči. Je zbytočné sa nad tým rozčuľovať. Nič s nervozitou nevyriešime. Často krát taká situácia skončí fyzickým napadnutím, čo môže skončiť na súde. Na druhej strane priznajme si. Vždy sa nájde niekto, kto nás dokáže nahnevať.

Nebuď na diaľnici stále v ľavom pruhu

Mimo mesto by sme sa mali podľa vyhlášky držať výhradne v pravom pruhu. Lenže toto málokto dodržuje. Častokrát to môžeš vidieť na D1 Bratislava-Trnava. Šoféri jazdia v strednom pruhu aj keď je pravý voľný. Zbytočne obmedzujeme premávku a rýchlejšie autá.

 

Týmto článkom nechcem nikomu hovoriť ako má jazdiť. Je to každého osobná vec. Je to skôr len úvaha aké chyby robíme.