Faceliftovaný SsangYong Tivoli bol nafotený skoro bez kamufláže.

Faceliftovaný SsangYong Tivoli bol nafotený skoro bez kamufláže.

26. apríla 2019 0 Od spiatocka.sk

Ssangyong Tivoli je najmenší model v ponuke juhokórejskej automobilky, ktorý sa dá normálne kúpiť aj u nás na Slovensku. Avšak problém je, že vek je na ňom vidieť a to hlavne v interiéri. Preto automobilky testuje aktualizovanú verziu.

Faceliftovaný SsangYong Tivoli bol nafotený v Indii pri testovaní. Táto krajina však nie je náhodná. Indická automobilka Mahindra vlastní SsangYong a preto testovanie prebieha práve tam. Lenže o volant umiestnený vľavo naznačuje že sa jedná o globálny model, ktorý bude dostupný aj v Európe.

Predná maska Tivoli bude úplne prepracovaná. Svetlá dostávajú nový dizajn, taktiež aj predná maska a nárazník. Fotku interiéru zatiaľ nemáme, ale ten bude pravdepodobne veľmi podobný ako má nové Korando. Čo sa týka motorov, tak podľa neoficiálnych údajov nebude v ponuke atmosférický 1,6 litrový zážihový štvorvalec. Nahradiť ho má 1,2 litrový preplňovaný štvorvalec s výkonom 160. Dieslový 1,6 litrový agregát s výkonom 116 koní zostane aj naďalej v ponuke.

Pokiaľ ide o Indiu, tak tam SsangYong Tivoli nebude v ponuke. Nedávno bola predstavená Mahindra XUV300, ktorá stojí na základoch Tivoli.

Pozri si aj test SsangYong Tivoli.

Pozri si prvé dojmy z nového SsangYong Korando priamo zo Ženevy.

Zdroj: team-bhp.com