Takto by mohol vyzerať nový UAZ 452 Buchanka.

Takto by mohol vyzerať nový UAZ 452 Buchanka.

23. januára 2019 0 Od spiatocka.sk

Mikrobus alebo dodávku UAZ 452 s prezývkou Buchanka u nás poznáme. Používali ich československé ozbrojené zložky a možno aj iné československé inštitúcie. V podstate sa jedná o legendu, ktorá sa vyrába desaťročia bez zmeny. Však v roku 1958 uzrel svetlo sveta prvý kus a prvé kúsky mohli ľudia v bývalom Sovietskom zväze užívať už v roku 1965.

Nedávno vydal UAZ plán, v ktorom bolo uvedené, že Buchanka sa bude vyrábať ešte ďalšie tri roky. Ďalšie plány nie sú zatiaľ známe, avšak možno UAZ pripraví ďalšiu generáciu. Na to ako by mohla vyzerať sa pozrel ruský portál kolesa.ru.

Na obrázku si môžeš všimnúť, že nový model by si mohol zachovať jeho charakteristické črty. Predná trapézová mriežka, okrúhle svetlomety a okrúhle smerovky ostávajú. Tvar celej karosérie ostáva rovnaký, ale je modernejší. Blatníky sú rozšírené, plastové, nelakované a pod nimi sú veľké off-roadové pneumatiky. V zadnej časti si môžeš všimnúť moderné úzke LED svetlá a čierny plastový nárazník. Krátke previsy zabezpečia dobrý nájazdový uhol. Sedadlá sú posunuté viac dozadu, čiže po novom by bol motor pod palubnou doskou a nie medzi sedadlami.

Poháňať novinku by mohol 2,7 litrový štvorvalec s výkonom 84kW pri 4 250 ot/min. Poháňaná by bola zadná náprava cez manuálnu prevodovku, avšak z možnosťou už elektronického pripojenia prednej nápravy. Taktiež by sme mohli zabudnúť na obe tuhé nápravy. Tuhá by pravdepodobne ostala už iba zadná.

Interiér by bol určite modernejší s klimatizáciou, dotykovým displejom s multimédiánym systémom. Očakávať by sme mohli aj vyhrievané sedadlá.

Bola by veľmi veľká škoda ak UAZ prestane vyrábať Buchanku, ale raz to musí prísť. Vývoj ide dopredu a skôr či neskôr zasiahne aj legendy ako sú Lada Niva alebo aj UAZ Buchanka. Však pozrime sa napríklad na Mercedes-Benz triedy G. Je moderný ponúkne tú najnovšiu výbavu, ale v teréne ostáva stále pán. Land Rover Defender bude tiež obnovený a ponúkne pravdepodobne to isté čo trieda G. Výborne terénne vlastnosti a pohodlie pre cestujúcich.

eshop spiatocka.sk