Renault predstavil facelift Twinga. Ako sa zmenilo autíčko s motorom vzadu?

Renault predstavil facelift Twinga. Ako sa zmenilo autíčko s motorom vzadu?

23. januára 2019 0 Od spiatocka.sk

Súčasná generácia Renault Twingo je na trhu už od roku 2014.Práve  vtedy Twingo tretej generácie veľmi prekvapilo vďaka umiestneniu motora a pohonu. Však Twingo tretej generácie má motor uložený vzadu, ktorý poháňa zadnú nápravu. Renault sa týmto riešením nechcel vrátiť o desaťročia spať, ale chcel zväčšiť priestor pre cestujúcich v interiéri. No poďme už k faceliftu.

Renault Twingo 2019

Faceliftované Twingo sa zmenilo najmä po dizajnovej stránke. Predný nárazník už nemá guľaté denné svietenie. To sa premiestnilo do svetiel. Predný nárazník má po novom nové nasávanie vzduchu a predná maska je chrómová. Zadný nárazník je tiež mierne upravený a dostal chrómové dekorácie. Otvor na ľavej strane je teraz väčší, čo umožní lepšie chladenie motora. Pribudnú aj dve nové farby Mangova Žltá a Kremeňová biela.

Ak sa presunieme do interiéru, tak ten je upravený tiež. Na stredovej konzole je nový držiak, ktorý sa prispôsobí telefónu, poháru alebo fľaške. Taktiež sú na stredovej konzole dva USB porty, tlačidlo Start/Stop systému a tempomatu. Dotykový displej dostal nový multimédiány systém. Ten dokáže komunikovať s telefónmi a podporuje aplikácie ako napríklad Waze, Google maps, Spotify alebo Apple Music. Po novom môže byť interiér kombinovaný rôznymi farbami.

Po technickej stránke má Twingo nižší odpor vzduchu. To vďaka novým otvorom na prednej časti a nižšiemu podvozku o 10 mm.

Malý Renault dostane nový benzínový motor SCe75, ktorý má výkon 75 koní. V ponuke bude aj prepĺňaný trojvalec TCe95 s výkonom 95 koní. Tento agregát môže byť kombinovaný s automatickou dvojspojkovou prevodovkou EDC. V ponuke bude aj atmosférický trojvalec s výkonom 65 koní. Ten bude ako základný motor. Všetky agregáty sú umiestnené vzadu a poháňajú zadné kolesá.

eshop spiatocka.sk

Oficiálna premiéra prebehne na autosalóne v Ženeve, no na Slovensku sa Twingo asi nebude predávať. Totižto ani súčasná generácie sa u nás nepredáva čo je veľká škoda. Však Twingo je také maličké Porsche 911. Snáď sa začne predávať aj na Slovenku.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.