Takto by mohol vyzerať nový Mercedes-Benz triedy S.

Takto by mohol vyzerať nový Mercedes-Benz triedy S.

14. marca 2019 0 Od spiatocka.sk

Súčasná generácia triedy S W222 bola predstavená v roku 2013 a facelift nám automobilka odhalila v roku 2017. Už dlhých šesť rokov je na trhu vlajková loď Mercedesu a v podstate je čas už aj na zmenu. Tá príde práve budúci rok, ale ako by mohla vyzerať. Pozrime sa na ňu.

Na internete koluje veľa špionážnych fotografií, na ktorých je kamuflovaný nový Mercedes-Benz triedy S. Dokonca bol nafotený aj interiér s kamuflážou. Lenže stále si nemôžeme túto limuzínu pozrieť bez kamufláže a preto ruský kolegovia prišli s návrhom nového luxusného Mercedesu.

Súdiac podľa špionážnych fotografií bude predná a zadná časť kompletne prepracovaná. Na návrhu si môžeš všimnúť novú lichobežníkovú mriežku chladiča v štýle CLA alebo CLS. Na masku nadväzujú užšie a dlhšie svetlomety, ktoré zasahujú až do blatníku. Tiež sa predpokladá, že predná časť bude o niečo nižšia než má súčasná generácia.

Na zadnej časti dostane veko batožinového priestoru nový dizajn. Zadné svetlá budú taktiež užšie a dlhšie. Taktiež budú spojené chrómovou lištou podľa aktuálneho trendu. Však aj A8 a rad 7 majú chrómovú lištu.

V interiéri bude dominovať veľký minimálne 15-palcov veľký displej. Práve cez ten sa bude ovládať infotainment, klimatizácia, sedadlá a mnoho ďalšieho. Za zmienku stojí aj nový virtual kokpit, ktorý vyzerá skôr ako tablet. Vyzerá to tak, že trieda S nastaví dizajnový trend interiérov na ďalšie desaťročie.

Čo sa týka motorizácií, tak v ponuke budú hybridné verzie, ale aj elektrická verzia. Dvanásťvalcové AMG už v ponuke nebude. Jediný dvanásťvalec v ponuke bude S600 a to možno iba Maybach.

Podľa odhadov by mal mať elektrický Mercedes-Benz EQ S výkon 400 koní a športový Mercedes-AMG EQ S výkon až 600 koní. Hybridné verzie majú mať dojazd čisto na elektriku minimálne 100 kilometrov.

eshop spiatocka.sk

Zdroj: kolesa.ru