Takto by mohlo vyzerať nové Mitsubishi Lancer.

Takto by mohlo vyzerať nové Mitsubishi Lancer.

4. júla 2019 0 Od spiatocka.sk

Desiata generácia Mitsubishi Lancer bola predstavená v roku 2007 a na našom trhu bol Lancer celkom obľúbený. Lenže japonská automobilka sa pred pár rokmi rozhodla, že obľúbený sedan nadobro zruší a v ponuke si nechá prevažne SUV-čka a crossovery. Avšak podľa magazínu AutoCar sa má Lancer opäť o 2-3 roky vrátiť na trh. Dokonca neskôr má prísť aj verzia Evolution, no ako by mohol tento legendárny model vyzerať? Na to sa pozrel ruský portál kolesa.ru.

Mitsubishi Lancer 2021

V kolesa.ru mali dosť ťažkú prácu. Museli spraviť grafickú štúdiu nového Lanceru aj napriek tomu, že zatiaľ nebola zverejnená žiadna skica a ani špionážna fotka. Preto sa inšpirovali konceptami, ktoré boli nedávno predstavené. Na grafickej štúdii si môžeš všimnúť, že predná časť má úzke Full LED svetlomety, ktoré nadväzujú na klasickú masku chladiča Mitsubishi. O niečo nižšie na nachádza trojica LED denného svietenia a na prednej časti je znázornené X. Vzadu zasa nájdeme LED svetlomety, ktoré sú prepojené LED pásikom a dekoračné lišty na nárazníku. Interiér zatiaľ nebol zverejnený, no ten by mohol byť trochu podobný Renaultu Megane.

Taktiež podľa AutoCar by mal nový Lancer Evo techniku s Renault Megane RS. To by pravdepodobne znamenalo, že Evo by už nemalo pohon všetkých kolies, ale pohon len prednej nápravy. V takom prípade by sa pod kapotou mohol objaviť preplňovaný 1,8 litrový štvorvalec s výkonom 280 koní a krútiacim momentom 400 Nm. Novinka by mala na trh prísť približne o 2-3 roky, no zatiaľ je to len odhad.

Zdroj: kolesa.ru