Takto by mohlo vyzerať BMW M7 Touring, Coupe a Cabrio.

Takto by mohlo vyzerať BMW M7 Touring, Coupe a Cabrio.

3. februára 2019 0 Od spiatocka.sk

Mníchovská automobilka len nedávno predstavila facelift radu 7. Po facelifte „sedma“ dostala obrovské ladvinky na prednej časti, ktoré buď ľudia kritizujú alebo chvália. Tomu sa dnes nebudeme venovať. Skôr sa pozrieme na grafické návrhy, ktoré spravil ruský dizajnér Nikita Aksyonov. Práve ten si predstavuje M7 Touring, Coupe a Cabrio takto. My skúsime odhadnúť aká technika by byť pod kapotou.

BMW M7 Touring

Mníchovská automobilka nevyrába a neplánuje vyrábať ostrú limuzínu M7 aj keď pri BMW by sa to priam hodilo. Namiesto toho môžu zákazníci siahnuť po Alpina B7 alebo BMW M760Li. Ale vďaka Nikitovi si môžeme pozrieť M7 v iných verziách.

Na prednej časti Touring si môžeš všimnúť okrem veľkých ladviniek aj tri nasávacie otvory a malý splitter dole. V prípade bieleho návrhu nájdeme úzky otvor dole a nad ním chrómovú lištu s LED denným svietením. V prípade tmavomodrého návrhu je na prednej časti tiež úzke nasávanie, ktoré sa tiahne až do bokov. Zadná časť je dizajnovo podobná radu 5 Touring. Nájdeme na nej štvoricu koncoviek výfukov a LED svetlá prepojené úzkou lištou. Vedľa koncoviek sú ešte červené odrazky, poprípade svetlá. Na streche si môžeš ešte všimnúť nízke strešné nosiče.

Cabrio a coupe vyzerajú už o niečo luxusnejšie a to vďaka chrómovým dekoráciam vpredu, ale aj na boku.

BMW M7 Touring

Ak sa presunieme pod kapotu, tak tam by mohol byť dvakrát prepĺňaný 4,4 litrový osemvalec s výkonom 617 koní a krútiacim momentom 750 Nm. Výkon by sa prenášal na všetky kolesá cez 8-stupňovú automatickú prevodovku. Coupe a Cabrio by boli na stovke za 3,3 sekundy a kombík za 3,5. Maximálna rýchlosť by bola obmedzená na 250 km/h, no v prípade balíku Competition by mohla byť 305 km/h. Samozrejmosťou by bol režim iba zadného pohonu vďaka systému M xDrive, adaptívne tlmiče a karbón-keramické brzdy.

BMW 760i Touring Individual

BMW 760i Touring Individual

Interiéri Nikita neukázal, no tam by sme mohli očakávať športové sedačky s integrovanou opierkou hlavy, karbónové dekorácie a Alcantar7 na stope či palubnej doske.

Je škoda, že BMW nevyrába ostrú verziu M7. Namiesto M7 Coupe a Cabrio príde na trh M8 Coupe a Convertible. Model M7 Touring by asi nemal význam.

Čo povieš na BMW M7 Touring, Coupe a Cabrio? Predávalo by sa podľa teba?

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zdroj: Nikita Aksyonov