Švajčiarsky superšport Piëch Mark Zero bude predstavený na autosalóne v Ženeve.

Švajčiarsky superšport Piëch Mark Zero bude predstavený na autosalóne v Ženeve.

20. februára 2019 0 Od spiatocka.sk

Najprestížnejší svetový autosalón Ženeva otvorí svoje brány už o pár týždňov a preto automobilky postupne odhaľujú svoje novinky, ktoré budú predstavené práve na tomto prestížnom autosalóne. Medzi ne patrí aj nie veľmi známy superšport Piëch Mark Zero, ktorý bude predstavený predstavený na autosalóne v Ženeve. Čo to bude za superšport?

Piëch Mark Zero

Piëch Mark Zero bude elektrický superšport, ktorý má veľa komponentov z Porsche 911, no stojí na vlastnej platforme. Táto univerzálna platforma umožní v budúcnosti výrobu športového elektrického sedanu aj športového SUV. Veľa informácií o novinke nemáme, ale šéf švajčiarskej automobilky prezradil, že ich superšport bude rýchlejší než Porsche 911 a to aj na okruhu. Použité by mali byť dva elektromotory s dojazdom 500 km a ich spoločný výkon by mal byť približne 700 koní. Necháme sa prekvapiť na autosalón v Ženeve. Každopádne určite ti prinesieme informácie priamo z autosalónu.

eshop spiatocka.sk

Mimochodom švajčiarska automobilka plánuje do roku 2022 začať vyrábať športový sedan a športové SUV. Samozrejme na elektrický pohon.

Piëch Mark Zero