Ssangyong Rexton Sports Khan bol dnes predstavený. Ponúkne väčšiu korbu a vyššiu nosnosť.

Ssangyong Rexton Sports Khan bol dnes predstavený. Ponúkne väčšiu korbu a vyššiu nosnosť.

7. januára 2019 0 Od spiatocka.sk

Minulý rok na jar bol predstavený nový SsangYong Rexton Sports. Jedná sa v podstate o juhokórejský pick-up, ktorý je postavený na základe modelu Rexton. Lenže normálny Rexton Sports má dĺžku 5 095 mm a nosnosť na korbe 400 kg. To môže byť pre niekoho málo a preto si juhokórejska automobilka pripravila predĺženú verziu Rexton Sports Khan.

Nový Rexton Sports Khan je v podstate rovnaké vozidlo ako normálny Rexton Sports, avšak má väčšie rozmery, vyššiu nosnosť a mierne upravený dizajn. Na dĺžku novinka narástla o 310 mm a rázvor narástol o 110 mm. Presnejšie Khan meria na dĺžku 5 405 mm a rázvor kolies je 3 210 mm. Korba má dĺžku 1 610 mm a unesie 500 kg nákladu. V prípade použitia listových pružín za príplatok je nosnosť 700 kg. Po dizajnovej stránke sa zmenila predná maska, ktorá je chrómová. Taktiež pribudol aj nápis Khan na zadnej strane.

Interiér ostáva aj naďalej pohodlný a luxusný tak ako ho má Rexton. Palubovka a sedačky môžu byť čalúnené Eko kožou, poprípade aj s dvojfarebným prevedením s kožou Nappa. V ponuke výbavy nájdeme vetrané predné sedadlá, vyhrievané predné a zadné sedadlá, panoramatickú strechu, WiFi hotspot a mnoho ďalšieho. V ponuke asistenčných systémov bude sledovanie mŕtveho uhla, asistenčný systém núdzového brzdenia s detekciou chodcov a asistent parkovania.

Pod kapotou je jediný vznetový agregát 2,2 litrový štvorvalec s výkonom 181 koní a krútiacim momentom 420 Nm. Poháňané sú obe nápravy alebo zadná náprava cez japonskú automatickú prevodovku. V príplatkovej výbave bude aj zadný samosvorný diferenciál.